Ogłoszenia parafialne

9. Niedziela zwykła

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna podczas nabożeństwa czerwcowego.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są przez cały czerwiec o godzinie 1730.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Podczas nabożeństw czerwcowych odprawiana jest procesja Eucharystyczna. Zakończenie oktawy w czwartek. Po procesji i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem będzie poświęcenie wianków.
 4. W piątek – 8. czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 800 i 1800. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.
 5. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 6. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza w roku Świętego Stanisława Kostki na pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza. Pielgrzymka odbędzie się 16. czerwca w sobotę. Zapisy w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych.
 7. W niedzielę – 10. czerwca o godzinie 1245 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Polska Rodziną Silna” wyruszy XIII Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicząc w tym marszu wyrazimy przywiązanie do wartości rodziny zbudowanej na nierozerwalnym małżeństwie kobiety i mężczyzny oraz wartości każdego ludzkiego życia, w tym nienarodzonego.
  Wspólnie z organizatorami do udziału w Marszu wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi, serdecznie zachęcamy.
  Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie przy schodach do kościoła i w wejściu do kancelarii.
 8. Prezydent Miasta Legionowo apeluje o krew dla chorej na białaczkę i nowotwór układu chłonnego mieszkanki Legionowa. Potrzebna jest grupa krwi B Rh- (minus). Termin poboru krwi: 9. czerwca – sobota plac przy Ratuszu Miejskim w Legionowie, ul. Piłsudskiego 41, w godzinach od 900 do 1330.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.