6. Niedziela okresu zwykłego

1. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.
  2. W związku z rozpoczęciem Jubileuszowego Roku 30 rocznicy utworzenia naszej parafii chcemy, by dziełem jubileuszowym była piękna kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich: Niech to będzie prezent urodzinowy parafian i dla parafian! Wydrukowaliśmy przelewy bankowe dla WSPARCIA budowy kaplicy adoracji. Weźcie je, prosimy ze stolika pod chórem, rozdajcie dawnym parafianom, swoim znajomym i rodzinie zachęcając ich, by dali nam taki prezent urodzinowy i wsparli przebudowę kaplicy Najświętszej Maryi Panny.
  3. Ci parafianie, którzy składając ofiarę na kaplicę podali swój adres otrzymali od nas list za pośrednictwem ministrantów. Jest to podziękowanie za Waszą ofiarność. Pozdrawiamy i modlimy się za tych, którzy ofiarnie współtworzą nasze dzieło.
  4. Dziś, jak w każdą niedzielę po południu KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz by przyjąć Komunię o godz. 1430 i 1530.
  5. Jednakże o godz. 1730 nie będzie możliwości przystąpienia do Komunii, gdyż po Mszy Świętej na 1600 zacznie się „Randka małżeńska”. Zapraszamy na godz. 1700 na film i modlitwę w intencji wzajemnej miłości te małżeństwa, które jeszcze nie wzięły udziału w takim wydarzeniu przy pomocy aplikacji internetowej.
  6. Za tydzień zaś adoracja będzie trwać tylko do 1500, gdyż o tej porze rozpocznie się spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A i B przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  7. W środę 17. lutego – Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 900, 1630, 1800 i 1930. W tym dniu obowiązuje post ścisły i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
    W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  8. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845.
  9. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
  10. Dziękujemy kilku mężczyznom i jednej kobiecie za odśnieżenie terenu wokół kościoła w ostatnich dniach. Jakby wyglądał teren wokół kościoła, gdyby nie było tych mężczyzn dbających o parafię? Przepraszamy, że na niektórych Eucharystiach nie było spowiedzi – ksiądz w tym czasie odśnieżał terytorium kościoła. Jeśli jakiejś nocy spadnie śnieg – ks. Proboszcz zaprasza rano do dołączenia się o 630 do odśnieżania.
  11. 1 lutego rozpoczęła się rekrutacja do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Legionowie. Jeżeli Państwo pragną dla Waszego dziecka szkoły, w której panuje spokojna i rodzinna atmosfera, życzliwość i wsparcie, a dziecko pragnie zdobywać wiedzę, odkrywać i rozwijać swoje zdolności, kształtować charakter, odkrywać Boga w codzienności zapraszamy do tej salezjańskiej szkoły. Ofertę szkoły oraz informacje o naborze można znaleźć na stronie szkoły www.salezy.pl oraz na szkolnym profilu na Facebooku. Rekrutacja trwa do 19 marca, a liczba miejsc jest bardzo ograniczona.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.