Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Tydzień temu na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 7 850 zł na tacę i 200 zł na konto. Zaś na wsparcie dla chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji zebraliśmy prawie 1 600 zł.
 2. Natomiast w następną niedzielę w całej Polsce będzie zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.
 3. Zachęcamy do wzięcia przelewów bankowych dla WSPARCIA budowy kaplicy adoracji i rozdania dawnym parafianom, znajomym i rodzinie by wsparli przebudowę kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. „Jałmużna Wielkopostna 2021” niech będzie także darem na WSPARCIE budowy kaplicy adoracji oraz dokarmiania dzieci ulicy z Kenii. Zrezygnujmy w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóżmy ofiarę bezpośrednio do skarbonki pod chórem. Można też przed kościołem otrzymać „Skarbonki Miłosierdzia”, które zapełniać będziemy w domu. Wypełnione Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową. W zeszłym roku z powodu pandemii wiele tych skarbonek nie wróciło do naszej grupy charytatywnej. Zachęcamy by odnaleźć je i przynieść w tym roku.
 5. Dziś, jak w każdą niedzielę po południu KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz by przyjąć Komunię Świętą o godz. 1430. Jednakże adoracja będzie tylko do 1500, gdyż o tej porze rozpocznie się modlitewne spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A i B ze szk. nr 7 przygotowujących się do I Komunii Świętej. Za tydzień o tej porze będzie spotkanie dla klas 3 D i E.
 6. Trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek i w środę po Mszy wieczornej (wtorek – dziewczęta, środa – chłopcy).
 8. Rozpoczynamy katechezę dla dorosłych. Kto chciałby wysłuchać konferencji ks. proboszcza o przeżywaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia – zapraszamy do kościoła na czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Msza Święta w intencji ofiar mordu dokonanego przez Niemców w 1940 r. w Palmirach na 191 mieszkańcach Legionowa i okolic będzie odprawiona w kościele garnizonowym pw. Świętego Józefa Oblubieńca N.M.P. 26. lutego 2021 r. o godz 1800.
 10. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845.
 11. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1700. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
 12. Dziękujemy prawie stałej już grupie osób za odśnieżenie terenu wokół kościoła w ostatnich dniach.
 13. W gazetce parafialnej „Verbum” jest zaproszenie do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Legionowie. Zachęcamy do zapoznania się z nim.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.
 15. Dziś w naszej świątyni po Mszy wieczornej czyli około godz.1850 będzie organizacyjno-informacyjne spotkanie dla sakramentalnych par małżeńskich, które chciałyby dowiedzieć się czym jest wspólnota Domowego Kościoła. Jeszcze parę słów zaproszenia do tej wspólnoty powie nam małżeństwo z tego Ruchu.