Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela zwykła

 1. Na dzieła misyjne Kościoła uzbieraliśmy 4 062,86 zł.
 2. Z powodu pandemicznych ograniczeń na Eucharystię w naszym kościele może wejść tylko do 110 osób. Przykro nam, że inni chętni muszą przeżyć Mszę Świętą na zewnątrz świątyni. Dla tych parafian, którzy z powodu pandemii nie mogą przyjść na nasze Zgromadzenie Liturgiczne i wykorzystają dyspensę od naszego Biskupa Ordynariusza – będziemy to wydarzenie transmitowali w Internecie o godz. 900. Dziś po południu i wieczorem kościół będzie otwarty i będzie można w nim adorować wystawiony Najświętszy Sakrament w obecności mniejszej ilości ludzi. Można w tym czasie także poprosić księdza, który będzie w świątyni o udzielenie Sakramentu Pokuty. Natomiast ci, którzy uczestniczyć będą we Mszy Świętej przy wykorzystaniu środków społecznego przekazu w domu, mogą przyjąć Ciało Pańskie o godz. 1430, 1530, 1730, 1930 lub o 2030 (po wieczornym różańcu).
 3. Codziennie o godzinie 1730 i 2000 są odprawiane nabożeństwa różańcowe.
 4. W następna niedzielę – 1. listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane jak w zwyczajną niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu. W poniedziałek – 2. listopada – Dzień Zaduszny. Gorąco zachęcamy by jednak odwiedzać groby swoich bliskich we wszystkie dni wokół tej uroczystości, by unikać skupisk ludzkich.
  Księża przyjmują na WYPOMINKI czyli intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1.11. o godz. 1730 oraz 2.11. o godzinie 800 i 1730, a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na przygotowanych kartkach i oddajemy księdzu.
  W związku z „czerwoną strefą” na WYPOMINKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz wsz. zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 1.11. godz. 17:30)”.
 5. Dziękujemy też za wpłaty ofiar na konto parafialne na funkcjonowanie naszej parafii. Kilkoro parafian w ostatnim czasie, gdy ograniczona jest ilość ludzi mogących przebywać w kościele złożyło taki dar. Bóg zapłać!
 6. img class=”alignleft wp-image-1232″ src=”https://parafianciklegionowo.pl/wp-content/uploads/2020/10/logo_PI-270×300-1.jpg” alt=”petla” width=”84″ height=”93″ />W naszym kościele jest pętla indukcyjna do aparatów słuchowych dla osób niedosłyszących. Pozwala ona dużo lepiej słyszeć wszystko co się dzieje w kościele. Jeśli ktoś nie potrafi tego włączyć u siebie – pomożemy w zakrystii. Możemy także dla chętnych zamówić specjalne słuchawki na jedno ucho do lepszego zrozumienia tekstów w czasie liturgii.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zamykanie za sobą drzwi do kościoła oraz za zakładanie maseczek, utrzymywanie dystansu społecznego, dezynfekcję rąk i wzajemną cierpliwość. Pamiętajmy w modlitwie o osobach chorych, lekarzach i tych, którzy w naszym imieniu prowadzą walkę z epidemią.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.