29. Niedziela zwykła

1. Na stypendia dla młodzieży z Dzieła Nowego Tysiąclecia – pomnika Jana Pawła II uzbieraliśmy tydzień temu 6 366 zł., a dodatkowa taca na ogrzewanie kościoła i poduszki na ławki – 6 682,46 zł. Dziękujemy za ofiarność!
  2. „Oto ja, poślij mnie” pod takim hasłem rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach prośmy o potrzebne łaski dla misjonarzy i o powołania misyjne. Ofiary, które złożymy dziś na tacę będą przeznaczone na misje.
  3. Spotkanie rodziców i dzieci z klas trzecich ze SP 7, które mają przygotować się do I Komunii Świętej w przyszłym roku w naszej parafii zostaje przesunięte na późniejszy termin.
  4. Z powodu pandemicznych ograniczeń na Eucharystię w naszym kościele może wejść tylko do 110 osób. Przykro nam, że inni chętni muszą przeżyć Mszę Świętą na zewnątrz świątyni. Dla tych parafian, którzy z powodu pandemii nie mogą przyjść na nasze Zgromadzenie Liturgiczne i wykorzystają dyspensę od naszego Biskupa Ordynariusza – będziemy to wydarzenie transmitowali w Internecie o godz. 1015. Dziś po południu kościół będzie otwarty i będzie można w nim adorować wystawiony Najświętszy Sakrament w obecności mniejszej ilości ludzi. Można w tym czasie także poprosić księdza, który będzie w świątyni o udzielenie Sakramentu Pokuty. Natomiast ci, którzy uczestniczyć będą we Mszy Świętej przy wykorzystaniu środków społecznego przekazu w domu, mogą przyjąć Ciało Pańskie o godz. 1430, 1530, 1730 lub o 2030 (po wieczornym różańcu).
  5. Niestety – nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie.
  6. Dziś, w ramach obchodów Dnia Papieskiego zapraszamy do refleksji na temat „Kim dla nas obecnie – współcześnie jest św. Jan Paweł II?”. Wykład na ten temat poprowadzi profesor UKSW Pan Sławomir Sowiński po Mszy Świętej na godz. 1800. Zaprasza Akcja Katolicka.
  7. We wtorek 20.10 po Mszy o 1800 spotkanie nowej grupy kandydatów do bierzmowania (w kościele, z zachowaniem zasad sanitarnych).
  8. Codziennie o godzinie 1730 i 2000 są odprawiane nabożeństwa różańcowe.
  9. Księża przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada o godz. 1730 oraz 2. listopada o godzinie 800 i 1730, a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na przygotowanych kartkach i oddajemy księdzu.
  10. petlaW naszym kościele jest pętla indukcyjna do aparatów słuchowych dla osób niedosłyszących. Pozwala ona dużo lepiej słyszeć wszystko co się dzieje w kościele. Jeśli ktoś nie potrafi tego włączyć u siebie – pomożemy w zakrystii. Możemy także dla chętnych zamówić specjalne słuchawki na jedno ucho do lepszego zrozumienia tekstów w czasie liturgii.
  11. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zamykanie za sobą drzwi do kościoła oraz za zakładanie maseczek, utrzymywanie dystansu społecznego, dezynfekcję rąk i wzajemną cierpliwość. Pamiętajmy w modlitwie o osobach chorych, lekarzach i tych, którzy w naszym imieniu prowadzą walkę z epidemią.
  12. Starosta legionowski zaprasza mieszkańców powiatu legionowskiego do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych raka piersi, gruczołu krokowego oraz jelita grubego. Szczegóły dotyczące badań znajdują się na plakatach i ulotkach oraz na stronie www.powiat-legionowski.pl.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.