2. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś przeżywamy w całej Polsce dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. Przed kościołem członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta prowadzą zbiórkę do puszek na dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.
  2. Gorzkie Żale z nauką pasyjną są odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1700. Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i osób późno wracających z pracy lub uczelni o godzinie 1900. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. We wtorek – 19. marca Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca N.M.P. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
  4. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na wyjazd-pielgrzymkę do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej oraz do Płocka – miejsca pierwszych objawień Świętej Siostrze Faustynie, na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wyjazd będzie w sobotę – 30. marca o godzinie 830. Koszt 50zł. Zapisy przed kościołem po każdej Mszy Świętej.
  5. W niedzielę – 24. marca odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się o godzinie 1330 na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Ogólnopolski Marsz jest głównym punktem obchodów Narodowego Dnia Życia. Według organizatorów Marsz powinien przypomnieć, dlaczego prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci, także w szkole. To ostatnie nabiera szczególnego znaczenia choćby ze względu na politykę nakierowaną na promocję w szkołach ideologii gender. Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, do wzięcia udziału a Narodowym Marszu Życia i powiedzenia: TAK dola życia, TAK dla rodziny, TAK dla zdrowego wychowania dzieci. Zaproszenie w imieniu organizatorów podpisali: Waldemar Wasiewicz ze Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych i Bogusław Kiernicki z Fundacji św. Benedykta.
  6. Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie serdecznie zaprasza na dni otwarte szkoły. W trakcie spotkania zostanie przedstawiona oferta edukacyjna dla poszczególnych szkół. Szkoły Salezjańskie otwierają nabór do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej do klasy I (nauczanie wczesnoszkolne), do klasy IV i VII, a do klas V, VI i VIII nabór uzupełniający, dla których dzień otwarty odbędzie się 23. marca 2019r. o godzinie 1000 w budynku Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie oraz do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego do klasy pierwszej trzyletniego i czteroletniego liceum oraz do klasy drugiej nabór uzupełniający, dla których dzień otwarty odbędzie się 30. marca 2019r. o godzinie 1000 w budynku Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie przy ul. Mickiewicza 35A. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie przy schodach do kościoła oraz przy wejściu do kancelarii parafialnej.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.