17. Niedziela zwykła

1. W środę rozpoczynamy sierpień. Miesiąc ten od wielu lat w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca, aby w tym miesiącu nie kupować i nie pić alkoholu.
  2. W czwartek 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli”. Żeby uzyskać ten odpust trzeba nawiedzić: katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówić – Ojcze nasz i Wierzę w Boga, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach papieża i nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  3. 2 sierpnia przypada pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1800 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W piątek 3 sierpnia pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700 i 1800. Spowiedź Święta od godziny 1730. O godz. 1900 konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w sierpniu. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2200.
  5. W sobotę 4 sierpnia pierwsza sobota miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 700 do godziny 1000.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny. Są one do nabycia w sklepiku pod chórem. Tygodnik Idziemy można nabyć również przed kościołem od ministrantów.
  7. Władze miasta Legionowo oraz Koło Światowego Związku Żołnierzy AK i Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Legionowie serdecznie zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia. Szczegółowy program uroczystości na stronie Urzędu Miasta – www. Legionowo.pl