17. Niedziela zwykła

1. W czwartek rozpoczynamy sierpień. Miesiąc ten od wielu lat w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca, aby w tym miesiącu nie kupować i nie pić alkoholu.
  2. W czwartek 1 sierpnia obchodzimy 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, władze miasta Legionowo oraz Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej “Brzozów” zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach o godzinie 1700 – uroczystości pod pomnikiem Polski Walczącej na Rondzie AK, o godzinie 1800 Msza święta w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP przy ulicy Piłsudskiego 5; dokładny program obchodów na stronie legionowo.pl.
    1 sierpnia to I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godzinie 1800 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. 2 sierpnia I piątek miesiąca, Msze św. będą odprawiane o godzinie 700 i 1800, spowiedź święta od godziny 1730. Po Mszy św. o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2200. Tego dnia o godzinie 1900 konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w sierpniu.
    W tym dniu wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, można uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkuli; aby uzyskać ten odpust trzeba nawiedzić: katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówić – Ojcze nasz i Wierzę w Boga, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię świętą, pomodlić się w intencjach papieża i nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4. W sobotę 3 sierpnia I sobota miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 700 do godziny 1000.
  5. W ramach XV Legionowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w naszym kościele 4 sierpnia po Mszy św. o godzinie 1800 odbędzie się koncert. Wystąpią: Hanna Zajączkiewicz – sopran, Michał Kopyciński – fisharmonia. Do wysłuchania koncertu organizatorzy: MOK serdecznie zapraszają . Program festiwalu jest wywieszony w gablocie przy kancelarii.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny. Tygodnik Idziemy dostępny u ministrantów przed kościołem, a Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne w sklepiku pod chórem.