16. Niedziela zwykła

1. Jest wśród nas o. Zbigniew Ptak, paulin. Dziękujemy ojcu za wprowadzenie nas w tajemnice głębszego przeżywania Eucharystii. Po Mszy Świętej można kupić od niego książki o duchowości eucharystycznej. O inicjatywie ojca Zbigniewa można przeczytać na stronie internetowej: www.wejdzmynaszczyt.pl
  2. Nasza parafia organizuje z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej wydarzenie nazwane „Różańcowe Legiony Maryi”. Będzie to pielgrzymka mężczyzn odmawiających cztery części różańca na trasie z Legionowa na miejsce „Cudu nad Wisłą” w Radzyminie, gdzie zostanie odsłonięta i poświęcona figura Matki Bożej Łaskawej. Zapraszamy na tę „wojenną” wyprawę ojców z ich dziećmi – szczególnie z synami! W związku z ograniczeniami epidemicznymi przemarsz odbędzie się w małych, kilkuosobowych, autonomicznych grupach wzorem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Prosimy mężczyzn chętnych do zorganizowania tego wydarzenia o przyjście dzisiaj na krótkie spotkanie grupy inicjatywnej tego dzieła – w domu parafialnym po Mszy Świętej o godz. 1130 czyli około 1215.
  3. W ramach przygotowania do beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego, ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego wznowimy czytanie biografii tego wielkiego Ojca Narodu autorstwa Pani Doktor Ewy Czaczkowskiej. Książka “Będziesz miłował” będzie czytana od przyszłej niedzieli 25 lipca przed Mszą Świętą o 1015 i 1800.
  4. W sobotę 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, jest to dzień modlitw w intencji kierowców i podróżujących. Zapraszamy tego dnia po mszy wieczornej na modlitwę pobłogosławienia naszych pojazdów i kierowców na parkingu parafialnym.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodniki: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są do nabycia w sklepiku pod chórem.