15. Niedziela zwykła

1. Przed kościołem wystawiliśmy tymczasowo ławki, aby sprawdzić, jak wielka jest potrzeba takich miejsc na zewnątrz świątyni w czasie Eucharystii niedzielnych.
  2. Są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych o godzinie 700 w tym tygodniu.
  3. Od wtorku 14 do soboty 18 lipca w naszej parafii odbędzie się Oaza Wakacyjna dla młodzieży po 1 klasie szkoły średniej. Odbędzie się ona w formie półkolonii, zgodnie ze wszystkimi wymogami sanitarnymi i epidemiologicznymi. W tym samym czasie w par. św. Jana Kantego odbędzie się podobna Oaza dla dzieci po 6 i 7 klasie.
  4. W sobotę będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 1100, w czasie której do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi druga grupa dzieci uczących się w szkole imienia Jana Pawła II.
  5. W przyszłą niedzielę kazania na Mszach Świętych głosił będzie o. Zbigniew Ptak, paulin – znany kaznodzieja, który wprowadzi nas w tajemnice głębszego przeżywania Eucharystii. Można też będzie po Mszy Świętej kupić od niego książki o duchowości eucharystycznej. O inicjatywie ojca Zbigniewa można przeczytać na stronie internetowej: www.wejdzmynaszczyt.pl
  6. W ramach przygotowania do beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego, ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego wznowimy czytanie biografii tego wielkiego Ojca Narodu autorstwa Pani Doktor Ewy Czaczkowskiej. Książka “Będziesz miłował” będzie czytana od niedzieli 25 lipca przed Mszą Świętą o 1015 i 1800.
  7. Ksiądz proboszcz zaprasza osoby odpowiedzialne za poszczególne wspólnoty parafialne, aby podeszły umówić się na wstępne spotkanie na temat zaangażowania i życia wspólnot w parafii.
  8. Zapraszamy mężczyzn w sile wieku chętnych do pomocy w przygotowaniu obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodniki: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są do nabycia w sklepiku pod chórem.
  10. Jeszcze mamy ogłoszenie od PIS-u – Państwowej Inspekcji Sanitarnej