11. Niedziela zwykła

1. W czwartek – 18. czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 i nabożeństwie czerwcowym będzie poświęcenie wianków.
  2. Również w czwartek zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie formacyjne. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 1800 w kościele.
  3. W piątek – 19. czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Wszyscy, którzy wezmą udział w modlitwie słowami Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówią akt wynagrodzenia mogą uzyskać odpust zupełny, przy zachowaniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
    Z racji uroczystości w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 1800 zapraszamy na otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, odnowienie „Credo”. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  5. W następną niedzielę – 21. czerwca, podczas Mszy Świętej o godzinie 1230, będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Ze względu na tę uroczystość godzina Mszy Świętej został zmieniona z 1245 na 1230. Polecamy dzieci, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców modlitwie całej rodzinie parafialnej.
    Wiernych, którzy w niedzielę uczestniczą we Mszy Świętej o godzinie 1245 prosimy, by w przyszłą niedziele przyszli na inną godzinę.
  6. Na stoliku, za ławkami, wyłożone są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny; do puszki można złożyć pieniądze za gazetę. Prasa jest również do nabycia w kiosku pod chórem.