1. Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne przygotowujące nas do Nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w Jej Jasnogórskim Wizerunku Nawiedzenia. Matkę i Królową będziemy gościć w dniach 23. i 24. lutego.
  2. Dziś nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej. O godzinie 2100 zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski.
  3. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msze Święte z naukami o godzinie 700, 1030, 1800 i 2000, Apel Jasnogórski o godzinie 2100.
    Uczniowie Szkoły Podstawowej przychodzą na rekolekcje w poniedziałek i wtorek. O godzinie 830 – uczniowie klas 0-III, o godzinie 930 – uczniowie klas IV-VII.
    Uczniowie Gimnazjum przychodzą na rekolekcje w środę i czwartek o godzinie 830.
    Uczniowie Liceum przychodzą na rekolekcje w środę i czwartek o godzinie 930.
    Spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej w poniedziałek od godziny 1630, dla uczniów Gimnazjum i Liceum w środę od godziny 1700, dla pozostałych parafian rano podczas Mszy Świętych, po południu od godziny 1700.
    Rekolekcje prowadzi O. Sylwester z Zakonu OO. Paulinów.
  4. W piątek – 23. lutego Maryja nawiedzi naszą parafię.
    – o godzinie 1600 – Droga Krzyżowa. W tym dniu będzie tylko jedno nabożeństwo;
    – o godzinie 1800 – Nabożeństwo Oczekiwania;
    – o godzinie 1830 – Powitanie Obrazu;
    – o godzinie 1900 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa;
    Po Mszy Świętej rozpocznie się czuwanie dla wszystkich do godziny 2100.
    O godzinie 2100 Apel Jasnogórski. Po Apelu czuwanie do godziny 2300 poprowadzi młodzież, o godzinie 2300 Nabożeństwo dziękczynne za wiarę przodków. O godzinie 2400 Pasterka Maryjna. Po Mszy Świętej czuwanie do rana poprowadzą Grupy Różańcowe.
    W sobotę – 24 lutego:
    – o godzinie 630 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny;
    – o godzinie 700 – Msza Święta z nauką;
    – o godzinie 900 – Msza Święta w intencji chorych i ludzi w podeszłym wieku z udzieleniem Sakramentu Chorych;
    – o godzinie 1100 – Msza Święta z błogosławieństwem dzieci i matek oczekujących potomstwa.
    – Po Mszy Świętej czuwanie do godziny 1700;
    – o godzinie 1700 Msza Święta dziękczynna za nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w jej Jasnogórskim Wizerunku Nawiedzenia.
    Dokładny program rekolekcji i nawiedzenia jest wywieszony w gablocie przy schodach do kościoła oraz przy wejściu do kancelarii parafialnej, a także na folderach leżących na stoliku za ławkami.
  5. W następną niedzielę w całej Polsce będzie zbiórka do puszek na dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.
  6. Także w następną niedzielę, podczas Mszy Świętej o godzinie 1600, dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II otrzymają książeczki do nabożeństwa.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.