6. Niedziela zwykła

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary na potrzeby Kościoła serdecznie dziękujemy.
  2. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego, dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
  3. W środę – 14. lutego – Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 900, 1630, 1800 i 1930. W tym dniu obowiązuje post ścisły i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  4. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715 i 1900.
  5. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1700. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprzedzą Uroczystość Nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w Jej Jasnogórskim Wizerunku Nawiedzenia. Gościć będziemy Matkę i Królową w dniach: 23. i 24.lutego.W niedzielę – 18. lutego rozpoczęcie rekolekcji podczas każdej Mszy Świętej. O godzinie 2100 Apel Jasnogórski.W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msze Święte z naukami o godzinie 700, 1030, 1800 i 2000, o godzinie 2100 Apel Jasnogórski.Uczniowie Szkoły Podstawowej przychodzą na rekolekcje w poniedziałek i wtorek. O godzinie 830 – uczniowie klas 0-III, o godzinie 930 – uczniowie klas IV-VII.

Uczniowie Gimnazjum przychodzą na rekolekcje w środę i czwartek o godzinie 830.

Uczniowie Liceum przychodzą na rekolekcje w środę i czwartek o godzinie 930.

Spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej w poniedziałek od godziny 1630, dla uczniów Gimnazjum i Liceum w środę od godziny 1700, dla dorosłych rano podczas Mszy Świętych, po południu od godziny 1700.

7. W piątek – 23. lutego Maryja nawiedzi naszą parafię.- o godzinie 1600 – Droga Krzyżowa. W tym dniu będzie tylko jedno nabożeństwo;- o godzinie 1800 – Nabożeństwo Oczekiwania;- o godzinie 1830 – Powitanie Obrazu;

– o godzinie 1900 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa;

Po Mszy Świętej rozpocznie się czuwanie dla wszystkich do godziny 2100, o Godzinie 2100 Apel Jasnogórski. Po Apelu czuwanie do godziny 2300 poprowadzi młodzież, o godzinie 2300 Nabożeństwo dziękczynne za wiarę przodków. O godzinie 2400 Pasterka Maryjna. Po Mszy Świętej czuwanie do rana poprowadzą Grupy Różańcowe.

24 lutego – sobota:

– o godzinie 630 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny;

– o godzinie 700 – Msza Święta z nauką;

– o godzinie 900 – Msza Święta w intencji chorych i ludzi w podeszłym wieku z udzieleniem Sakramentu Chorych;

– o godzinie 1100 – Msza Święta z błogosławieństwem dzieci i matek oczekujących potomstwa.

– Po Mszy Świętej czuwanie do godziny 1700;

– o godzinie 1700 Msza Święta dziękczynna za nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w jej Jasnogórskim Wizerunku Nawiedzenia.

Dokładny program rekolekcji i nawiedzenia jest wywieszony w gablocie przy schodach do kościoła oraz przy wejściu do kancelarii parafialnej, a także na folderach leżących na stoliku za ławkami.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.