Życie parafii

Zakończenie wizytacji kanonicznej

W dniu 25 września 2019 r. w naszym kościele gościliśmy ordynariusza naszej diecezji księdza biskupa Romualda Kamińskiego, który uroczystą Mszą Św. w intencji naszej parafii zakończył wizytację kanoniczną.

Na początku Eucharystii wszystkich zgromadzonych przywitał ks. Proboszcz, a w szczególności księży, którzy przybyli z całego dekanatu:

Serdeczne podziękowania dla wszystkich księży z dekanatu składam na ręce księdza dziekana.

Ksiądz biskup w homilii nawiązał do czytań, które były przypisane na ten dzień:

Moi drodzy jesteśmy ubogaceni tym słowem i kiedy pójdziemy do naszej codzienności powinniśmy zabrać to, co szczególnie leży nam na sercu.

Ukazał, że z postawy Ezdrasza możemy się wiele  nauczyć:

Kiedy patrzymy na tę scenę, kiedy Ezdrasz pełen bólu, pokory i wstydu staje przed majestatem Bożym, to dla nas także powinna to być dobra lekcja, ponieważ jest nam coraz trudniej w dzisiejszych czasach uznawać, że jesteśmy ludźmi grzesznymi i słabymi oraz stanąć z taką pokorą przed obliczem Boga.

Na zakończenie homilii biskup Romuald zaznaczył, że ważne jest, aby bezgranicznie zaufać Panu Bogu:

Jeżeli umiem tak zaufać Panu Bogu. Tak bez żadnego uprzedzenia to Pan Bóg pokaże mi co może się stać, tak jak to się stało za czasów Ezdrasza.

Przed pasterskim błogosławieństwem, przedstawiciele wspólnoty parafialnej wręczyli księdzu biskupowi Romualdowi kwiaty, dziękując za jego obecność i posługę oraz zapewnili, że jako parafianie musimy jeszcze bardziej pracować nad sobą i naszą wiarą.

 

Foto relacja: Beata Pieniek
[Best_Wordpress_Gallery id=”11″ gal_title=”Wizytacja kanoniczna 2019″]