Liturgia Z życia Kościoła Życie parafii

Sprowadziliśmy dla naszego kościoła organy piszczałkowe z Holandii

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż umowa na sprowadzenie organów piszczałkowych do naszej parafii została zawarta!

Organy, które staną się ważną częścią naszego kościoła. To dostojny i czcigodny instrument, który mieści w sobie około 2000. piszczałek rozdzielonych na 35 głosów oraz 5 połączeń między klawiaturami ręcznymi i klawiaturą nożną. Instrument, który został przez nas zakupiony, zbudowała w Holandii (miejscowość Veghel około 30 km od  Eindhoven) dla kościoła sióstr franciszkanek Niepokalanego Poczęcia NMP znana i ceniona firma organmistrzowska Pels & Van Leeuwen. W ostatnich latach siostry nie miały powołań, więc nie przeniosły się do klasztoru w innej miejscowości, a ten kościół został opuszczony. Módlmy się za siostry franciszkanki i za cały Kościół holenderski o powrót łaski wiary do ich narodu.

Dwie partie piszczałek znajdują się już w naszej parafii (co widzimy na załączonych zdjęciach). Dziękujemy kilkunastu parafianom za rozładowanie tych transportów na nasze nagłe wezwanie.

Wysiłek finansowy dla parafii w związku ze sprowadzeniem organów piszczałkowych do naszej parafii jest znaczny. Dlatego każda, nawet najmniejsza wpłata na ten cel jest dla nas ważna. Pod naszym instrumentem planujemy wmurować tzw. „kapsułę czasu”, w której zamieścimy różne informacje o naszym pokoleniu i naszej wspólnocie legionowskiej, a także m.in. listę darczyńców. Poprosimy także, by po wiekach, gdy ktoś będzie remontował, czy wymieniał te organy i odnajdzie kapsułę, pomodlił się za nasze dusze i odprawił w naszej intencji Eucharystię.

Zachęcamy do wpłaty na organy.

Jest specjalne konto na ten cel – PARAFIA NCIK CHRYSTUSA  29 1020 1026 0000 1102 0578 0590. Na to konto można wpłacać także blikiem na telefon kancelaryjny 737192737.