Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne IX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 czerwca 2024 r.

  1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  2. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie po Nabożeństwie czerwcowym o 17.30 jest procesja ku czci Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca procesja będzie po Mszy Świętej o 12.45.
  3. Bardzo dziękujemy tym, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Bożego Ciała, czyli Służbie Porządkowej Totus Tuus, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich oraz kilku osobom z Wojowników Maryi, Domowego Kościoła, Kółek Żywego Różańca, Wspólnoty Krwi Chrystusa i Akcji Katolickiej, a także dwóm panom na stałe zaangażowanym w to dzieło.
  4. W czwartek, 6 czerwca – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym, z racji pierwszego czwartku miesiąca – Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy Świętej wieczornej będzie poświęcenie wianków.
  5. W piątek – 7 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Po każdej Mszy Świętej akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdy kto weźmie udział w tej modlitwie może uzyskać odpust zupełny, przy zachowaniu pozostałych warunków uzyskania odpustu. Z racji uroczystości w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. Spowiedź od godziny 1630. Po Eucharystii o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Michał będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale. O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym czasie.
  6. W sobotę – 8 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 7.00 i 7.30.
  7. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę oraz nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 8. czerwca o godz. 8:00, powrót 9. czerwca rano.
  8. 15 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Włocławka. Program jest niezwykle bogaty. Zapisy u Ks. Tomka.