Informacje z życia Kościoła Z życia Kościoła Życie parafii

Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania przez tegorocznych kandydatów

Drodzy parafianie,

Pragniemy Wam przedstawić niezmiernie ważne wydarzenie. 25 listopada 2022 roku na uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ,nasza młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania. Celebrował ją m.in. Jego Ekselencja ks. bp Romuald Kamiński wraz z ks. Proboszczem.

Ponad 70 bierzmowanych kandydatów i kandydatek słuchało homilii J. E. Biskup poruszył temat odpowiedzialności, dorosłości, relacji z bliźnimi i z Panem Bogiem.

Mówił, że wchodzą w nowy etap życia – dorosłość. To już nie jest to samo, co w dzieciństwie. Trzeba coraz więcej decyzji podjąć samemu i troszczyć się, by była to mądra, zaplanowana decyzja. Mimo to, w relacji z Bogiem mamy być tacy sami, jak mama z dzieckiem. Nie możemy zdać się sami na siebie, ponieważ zawiedziemy się. Na Jezusie nie.

Tak jak dziecko nieporadne, nieumiejące chodzić trzyma się dłoni mamy, tak my mamy zaufać bezgranicznie Panu Bogu. Wtedy odkryjemy, jak słodko jest kochać drugiego człowieka, służyć mu pomocą. Jak pięknie jest kochać Boga, który nas nie zawiedzie – porównywał bp Romuald.

Mamy ogromną nadzieję, że nasze starania i modlitwa za nich, a szczególnie zaangażowanie ks. Jarosława Gawrońskiego w przygotowanie tych młodych ludzi do godnego i świadomego przyjęcia Ducha Świętego oraz samej młodzieży ,przyniesie liczne owoce w mężnym świadczeniu o Prawdzie innym ludziom i dalszy rozwój w naszej wspólnocie.