Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 grudnia 2022

 1. Dziś przed kościołem na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych prowadzi SP 7. Zaś Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza do zakupu siana na stół wigilijny oraz miodów i soków. Cały dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 2. Członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta rozprowadzają bożonarodzeniowe świece „Caritas”, a w kościele można otrzymać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
 3. Zachęcamy, by wziąć udział w przedświątecznej akcji charytatywnej „Wirtualna choinka” i „Paczuszka dla Maluszka”.
 4. Dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca będziemy zbieramy dary na tacę na ogrzewanie kościoła.
 5. Próba chóru dla tych, którzy się zgłosili i tych, którzy chcą jeszcze się zgłosić odbędzie się w niedzielę za tydzień 18. grudnia po Mszy wieczornej w salce parafialnej. Nadal gorąco zachęcamy mężczyzn, aby dołączyli do chóru, by mógł on wybrzmieć w pełnej krasie.
 6. Także dziś po Mszy wieczornej w kościele odbędzie się o adwentowy koncert muzyki klasycznej z rozważaniami biblijnymi. Na koncercie oprócz Słowa Bożego usłyszeć będzie można najwspanialsze dzieła inspirowane Adwentem i Bożym Narodzeniem jak chociażby Quia respexit z Magnificat Bacha, czy chorały tegoż kompozytora, a także dzieła Vivaldiego, Hendla i innych. Zapraszamy 18. grudnia na 19.00 do kościoła.
 7. Po koncercie, czyli około godz. 20.00 odbędzie się Otwarte Spotkania Synodalne. Zapraszamy każdego, kto chciałby porozmawiać z proboszczem, zadać pytania lub być wysłuchanym.
 8. Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 6.45. Po roratach dzieci otrzymują naklejki oraz kakao i bułeczki na śniadanie przed szkołą. Dziękujemy piekarni Putka za ten dar dla naszych dzieci.
 9. Na zakończenie rekolekcji adwentowych przyjęliśmy od harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. Prosimy, by w Wigilię na roratach zapalić lampiony od tego światła – aby płomień przyniesiony z Groty Narodzenia Jezusa mógł podczas wieczerzy wigilijnej płonąć w naszych domach.
 10. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed świętami. Przekażcie to zaproszenie w domu, szczególnie tym, którzy gdzieś już dawno odeszli od spowiedzi np. przez pandemię. Czas już wrócić do jedności z Chrystusem, który czeka, by nas rozgrzeszyć i dać pokój serca. W dni powszednie można się wyspowiadać bez wielkich kolejek w czasie Eucharystii. Ostatnia szansa na spowiedź będzie w piątek, 23. grudnia o godz. 18.45 w czasie Celebracji Sakramentu Pojednania.
 11. W sobotę – wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy by zachować tradycyjny post. Rano Msze Święte będą odprawiane o godzinie 6.45 i 7.30. W dzień Wigilii ks. proboszcz zaprasza parafian niezajętych tego dnia przygotowaniem do wieczerzy wigilijnej na opłatek i kolędowanie na godz.10.00 rano.
 12. W noc Bożego Narodzenia zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00.
 13. W I dzień świąt, czyli w przyszłą niedzielę Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, jednakże bez Eucharystii o godz. 7.30 i o godz. 16.00.
 14. Od środy 28 grudnia. zaczniemy odwiedzać Was w Waszych domach wracając do tradycyjnej formy „kolędy”, czyli wizyty duszpasterskiej z Bożym błogosławieństwem mieszkania. Zaczynamy od bloków z numerami zaczynającymi się od „200”, czyli od ul. Hetmańskiej. Dzwonić do drzwi będziemy tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz od roku 2017. Powiedzcie innym sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – prosimy, by nas o tym jakoś  wcześniej powiadomili. Program kolędy:
 15. Kolejna osoba zgłoszona do Rady Finansowej jest przedstawiona w dzisiejszej gazetce parafialnej.
 16. Przekażcie list Bożonarodzeniowy parafianom, których nie ma dziś na Mszy ŚW.
  • _______________________________________________________________________________________________
   • List Kolęda
    • Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
    • W ten świąteczny czas witam Was Drodzy Parafianie z przesłaniem pokoju i serdecznymi życzeniami! Niech Jezus Chrystus Bóg – Człowiek przeniesie do Waszych domów swoją Obecność dającą Miłość! Niech Boże Narodzenie będzie dla każdego z Was czasem spotkania z kochającym, pokornym Bogiem i drugim człowiekiem.
    • Piszę do Was jako nowy proboszcz. Piszę „nowy”, gdyż wydaje mi się że większość z Was, Drodzy Parafianie jeszcze mnie nie zna, choć przyszedłem do naszej parafii już ponad dwa lata temu.
    • Dlaczego większość mnie nie zna? Na to wskazują statystyki. Zwyczajnie w niedzielę przychodzi do kościoła w naszej parafii około 19% czyli około jedna piąta Parafian.
    • Wielu z Was, Drodzy po czasie pandemii nie wróciło jeszcze do Chrystusa, a przede wszystkim do sakramentów. Pandemia skończyła się rok temu. Chcę Was po pastersku poprosić ze świętym Pawłem: „W imieniu Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień. W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!”.
    • Wróćcie też do Wspólnoty z nami. Dajcie nam i Sobie szansę. Także wikariusze są w większości nowi – nieznani Wam. Zapraszamy Was do odwiedzenia naszej wspólnej świątyni i spotkania się z tymi, którzy są w niej regularnie.
    • Piszę do Was także dlatego, że chcemy wrócić do tradycyjnej „kolędy”, czyli wizyty duszpasterskiej. Od środy 28 grudnia zaczniemy przychodzić do Waszych domów, dzwonić do drzwi i pytać czy chcecie pomodlić się razem z nami i porozmawiać. Oczywiście jeśli ktoś przy drzwiach nas nie zaprosi – nie będziemy się nikomu narzucać. Nie będziemy też niepokoić Tych, którzy nie przyjmowali wizyty duszpasterskiej co najmniej od 2017 roku. Jeśli ktoś z nich pragnie być jednak uważany za członka Wspólnoty parafialnej, prosimy, by zaprosił nas na „kolędę” w kancelarii. Bardzo pragniemy spędzić z Wami przynajmniej tych 5 minut, zobaczyć Was z bliska i posłuchać, co chcecie nam powiedzieć, a także pobłogosławić Wasze życie rodzinne. Niezależnie od tego, jak ktoś żyje – nie zamierzamy Was osądzać ani kontrolować, ale Wam pobłogosławić.
    • Program wizyty będzie mniej więcej tradycyjny, więc spodziewajcie się nas w tym samym czasie, co kiedyś. Będziemy chodzić od godziny 17.00, a w soboty od 10.00.
    • Plan na pierwszy tydzień jest taki:
    • 28  grudnia, środa – Hetmańska 12 i 14, Rycerska 1, 1 A i 3
    • 29 grudnia, czwartek – Husarska 6 i 8, Hetmańska 10, Czarnieckiego 6 i 7
    • 30 grudnia, piątek – Husarska 2, 4 i 10, Hetmańska 8
    • Jednakże, Drodzy Bracia i Siostry – nie zamierzamy tylko spełniać Waszych potrzeb religijnych. Wiara chrześcijańska to nie spełnianie potrzeb ludzi, a uwielbienie wraz z Nimi Chrystusa. To Chrystus, którego spotykamy jest wypełnieniem wszystkich naszych potrzeb. Chcemy w imieniu Chrystusa błogosławić grzeszników takich samych, jak my, ale nigdy nie będziemy zgadzali się na grzech. Nie żądajcie też, abyśmy nie głosili prawdy. Z chęcią natomiast wysłuchamy Was i waszych problemów oraz uwag.
    • Kto nie będzie mógł przyjąć nas z wizytą duszpasterską, a chciałby mieć jednak związek z naszą parafią i kiedyś chciałby od nas także jakiejś posługi, prosimy, by w najbliższym czasie podszedł do kancelarii, żeby to wyrazić w spotkaniu osobistym z którymś z nas i ewentualnie umówić się na „kolędę” w innym terminie. Jest to bardzo ważne żebyśmy we wspólnocie parafialnej po prostu się spotkali, a nie tylko załatwiali jakieś sprawy. Jesteśmy wspólnotą!
    • Drodzy Parafianie, prosimy – przekażcie ten list i serdeczne pozdrowienia tym sąsiadom, którzy go nie otrzymają w kościele. I pamiętajcie – niezależnie od tego co byście od nich usłyszeli – powiedzcie, że modlimy się za nich i im błogosławimy.
    • Niecierpliwie czekamy na spotkanie z Wami w Waszych domach.
    • Ks. Piotr Główka – proboszcz
    • oraz ks. Mariusz Danelczyk, ks. Jarosław Gawroński i ks. Tomasz Smoliński – wikariusze
    • z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie.