Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 października 2023 r.

 1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie procesja eucharystyczna.
 2. Instytut Prymasa Wyszyńskiego zaprasza dziś na piknik z bł. Stefanem Wyszyńskim w domu Instytutu w Choszczówce. Szczegóły – na plakacie przed kościołem.
 3. Przez cały miesiąc październik o godzinie 17.30 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. Modlitwa ta będzie ofiarowana przez nas jako wstawiennictwo za naszą Ojczyznę o mądre i dobre wybory. Codziennie będzie też drugie nabożeństwo październikowe w naszym kościele – o godz. 20.00 – „Różaniec dla zapracowanych”.
 4. W związku z prośbą Konferencji Episkopatu Polski codziennie na zakończenie różańca modlimy się szczególnie w intencji Ojczyzny oraz mądrych, odpowiedzialnych wyborów naszego Narodu.
 5. Spowiedź dla dzieci będzie w I Piątek miesiąca – 6 października od godziny 1630 i na Mszy Świętej dla dzieci o godzinie 17.00. Natomiast po Mszy Świętej o godzinie 1800wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do różańca o godzinie 2000.
 6. W tym też dniu, 6. października o godzinie 1900 w sali domu parafialnego będzie konferencja dla rodziców i kandydatów na chrzestnych tych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu. Rano będziemy, jak zawsze odwiedzać chorych.
 7. 7 października – pierwsza sobota miesiąca. Różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 730 . Zaś Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich na różaniec za naszą Ojczyznę odmawiany w drodze – ale tym razem ulicami Warszawy.
 8. W sobotę 7 października zapraszamy na pielgrzymkę do Płocka. Będziemy podróżowali śladami Św. Faustyny Kowalskiej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Zapraszamy za tydzień, w niedzielę 8. października na Mszę Świętą o uzdrowienie osób chorych o godzinie 1800 i modlitwy o uzdrowienie po tej Eucharystii.
 10. 9 października rozpocznie się w naszej parafii prowadzony przez świeckich katolicki Kurs Alfa dla ludzi, którzy mają wielkie wątpliwości co do wiary w Chrystusa. Jeśli ktoś ma w rodzinie lub wśród znajomych takie osoby, może wziąć dla nich leżące na stoliku pod chórem zaproszenie na pierwsze, próbne spotkanie tego kursu 9 października o 19.00 w naszym domu parafialnym.
 11. Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać tylko w kancelarii od 16. października od godz. 15.00.
 12. Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem dnia 21. października (Sobota). Będziemy modlić się w intencji życia nienarodzonego oraz o dar potomstwa dla osób starających się o dzieci. Po drodze odwiedzimy również Sanktuarium Maryjne w Sierpcu. Zapisy u ks. Tomka.
 13. Jak widać – rozpoczęliśmy odnowienie i ocieplenie dzwonnicy oraz wejścia do kościoła. Niedługo rozpocznie się także wymiana przestarzałej i zardzewiałej już instalacji wodnej w domu parafialnym. Ks. Proboszcz z Radą Finansową Parafian dziękują za ofiary składane do tej pory na tacę.