Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 października 2023 r.

  • Zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą o uzdrowienie osób chorych o godzinie 1800 i modlitwy o uzdrowienie po tej Eucharystii.
  • Jutro, 9 października rozpocznie się w naszej parafii prowadzony przez świeckich katolicki Kurs Alfa dla ludzi, którzy mają wielkie wątpliwości co do wiary w Chrystusa. Jeśli ktoś ma w rodzinie lub wśród znajomych takie osoby, może wziąć dla nich leżące na stoliku pod chórem zaproszenie na pierwsze, próbne spotkanie tego kursu 9 października o 19.00 w naszym domu parafialnym.
  • Przez cały miesiąc październik o godzinie 17.30 są odprawiane nabożeństwa różańcowe. Modlitwa ta jest ofiarowana przez nas jako wstawiennictwo za naszą Ojczyznę o mądre i dobre wybory oraz za Synod w Rzymie. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku, będzie też drugie nabożeństwo październikowe w naszym kościele – o godz. 20.00 – „Różaniec dla zapracowanych”.
  • W piątek, 13. października po Mszy Świętej wieczornej zamiast „Różańca dla zapracowanych” zapraszamy na fatimską procesję różańcową ulicami naszego osiedla (prosimy wziąć ze sobą świece).
  • Biskup Ordynariusz zaprasza nas do wspólnego diecezjalnego czuwania w intencji Synodu o synodalności, które odbędzie się 14 października w naszej Katedrze św. Floriana w Warszawie od godz. 18.00 pod hasłem „Uświęć ich w Prawdzie”. Naszej diecezjalne czuwanie rozpoczniemy od Mszy Świętej, by później trwać przed Najświętszym Sakramentem i prosić o dary Ducha Świętego dla papieża Franciszka, Ojców Synodalnych i wszystkich uczestników Synodu.
  • Spotkanie naszego parafialnego zespołu synodalnego, na które zapraszamy wszystkich chętnych i modlitwa o posłuszeństwo Duchowi Świętemu Ojców Synodalnych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej.
  • Rodziców dzieci z klas trzecich ze SP nr. 1 oraz z kl. E ze szkoły podstawowej nr. 7 zapraszamy wraz z dziećmi za tydzień 15. października do kościoła na godz. 15.00 na celebrację Sakramentu Pokuty.  
  • Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać tylko w kancelarii od 16. października od godz. 15.00.
  • Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem dnia 21. października (Sobota). Będziemy modlić się w intencji życia nienarodzonego oraz o dar potomstwa dla osób starających się o dzieci. Po drodze odwiedzimy również Sanktuarium Maryjne w Sierpcu. Osoby, które już się zapisały proszone są o uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia. Wyjazd o godz. 7.00. Zapisy u ks. Tomka.
  • Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Medjugorie w dniach 31.05.-07.06. 2024r. Przelot samolotem. Pilotem pielgrzymki będzie franciszkanin o. Zbigniew Nowakowski. Bliższe informacje zostały umieszczone na plakacie, na stronie parafii oraz na ulotkach położonych na stoliku z tyłu kościoła. Chętne osoby proszone są o kontakt z księdzem proboszczem oraz pod numerem telefonu podanym na plakacie i ulotkach leżących na stoliku z gazetami.