Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 września 2024 r.

1. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Natomiast podczas Mszy Świętej o godzinie 1130 będzie błogosławieństwo uczniów oraz tornistrów i przyborów szkolnych, a z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie procesja eucharystyczna.
  2. Witamy dziś we wspólnocie parafialnej alumna Marka Czyżewskiego pochodzącego z Mińska Mazowieckiego. Ksiądz kleryk będzie u nas przeżywał swoje roczne praktyki duszpasterskie, czyli będzie rozdawał Komunię Świętą, katechizował i prowadził niektóre grupy parafialne. Przyjmijmy serdecznie księdza kleryka w naszej parafii.
  3. Przypominamy, że w dni powszednie wracamy do odprawiania Eucharystii o godz. 730, zaś od dziś w niedzielę i święta będzie odprawiana Msza Święta o godz. 1600.
  4. Rodziców dzieci z klas czwartych, które w zeszłym roku przyjęły pierwszą Komunię Świętą w naszej parafii zapraszamy wraz z dziećmi na pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do rocznicy 6 września o godzinie 16.00 w kościele.
  5. Natomiast rodziców dzieci z klas trzecich z SP nr 7 i SP nr. 1, które mają przygotowywać się do I Komunii Świętej w naszej parafii po 8 września zaprosimy wraz z dziećmi na indywidualne spotkania z księdzem proboszczem rozpoczynające ten kurs. Dzieci w szkole otrzymają listy dla rodziców na temat przygotowania do I Komunii w tym roku szkolnym. Rodzice mogą odebrać te listy także już dziś w zakrystii.
  6. Spowiedź dla dzieci na dobry początek roku szkolnego i w trosce o otwarcie na opiekę Bożą w tym roku, będzie w I Piątek miesiąca – 6 września od godziny 1630 i na Mszy Świętej dla dzieci o godzinie 17.00. Na tę Eucharystię zapraszamy ministrantów, bielanki i scholanki na uroczysty początek nowego roku formacyjnego. Natomiast po Mszy Świętej o godzinie 1800wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Tomasz będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale.
  7. W tym też dniu, 6 września o godzinie 1900 w sali domu parafialnego będzie konferencja dla rodziców i kandydatów na chrzestnych dla tych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu. Rano będziemy, jak zawsze odwiedzać chorych. Jeśli ktoś chce się jeszcze zgłosić, by ksiądz przychodził do niego z Komunią Świętą co miesiąc – prosimy o kontakt w zakrystii, kancelarii lub przez telefon kancelaryjny.
  8. 7 września – pierwsza sobota miesiąca. Różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 730 . Zaś Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany w drodze – ulicami naszego miasta w ramach I Soboty Miesiąca. Ruszamy spod naszego kościoła ok. godz. 8.00.
  9. Wspólnota Odnowy Charyzmatycznej wraca za tydzień, w niedzielę 8 września do Mszy Świętej o uzdrowienie osób chorych o godzinie 1800 i modlitwy o uzdrowienie po tej Eucharystii. Zapraszamy.
  10. Za dwa tygodnie – 15 września wybierzemy w naszej parafii nowy skład parafialnych rad: duszpasterskiej i ekonomicznej. Za tydzień będzie można zapoznać się z listą kandydatów. Prosimy ich o przesłanie do proboszcza informacji o swoim zaangażowaniu w życie parafialne.
  11. Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach: 14 września z ks. Tomkiem do Wąwolnicy oraz w weekendowej pielgrzymce z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu w terminie od 8 do 10 listopada pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 752. Zapisy oraz zaliczka w kwocie 200 zł w zakrystii lub kancelarii.