Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła

  1. Dziś rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy Św. jest możliwość pobłogosławienia pojazdów na parkingu parafialnym (może to być auto, rower, a nawet hulajnoga). Zachęcamy jednocześnie do wsparcia akcji MIVA Polska, która służy pomocy misjonarzom w zakupie środków transportu – 1 grosz za 1 przejechany kilometr. Szczegóły na plakacie.
  2. Dziś, w ramach naszego cyklu letnich koncertów na dziedzińcu przy kaplicy o 19.00 posłuchamy ukraińskich wykonawców. Witamy wśród nas zespół „Zbrucz” z Tarnopola, który śpiewa na Mszach Świętych, a o 19.00 zapraszamy na występ, w czasie którego artyści wykonają pieśni polskie i ukraińskie w akompaniamencie tak niezwykłych instrumentów jak bandury. Po Eucharystii można nabyć od zespołu płyty CD utworami w ich wykonaniu. 
  3. Za tydzień – 31 lipca o 19.00 ucieszą nas muzyką wykonawcy tria fortepianowego: Wojciech Sojka – skrzypce, Wawrzyniec Afek – wiolonczela i Szymon Orliński – fortepian. W programie koncertów muzyka klasyczna różnych epok – od baroku do romantyzmu.
  4. Za tydzień w parafii Św. Jana Kantego rozpocznie się XVII Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. Koncerty 31.lipca, 21 i 28 sierpnia o 16.30, 7 i 14 sierpnia o 17.00, a 4 września o 19.00
  5. Zapraszamy do zapisywania się na pielgrzymkę akademicką na Jasną Górę w diecezjalnej grupie biało-złoto-fioletowej. Szczegóły na plakacie. 
  6. EKO CMENTARZ w Legionowie, to projekt zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego Legionowa. Obejmuje zakup pojemników, montaż tablic informacyjnych o poprawnej segregacji, a także regałów umożliwiających wymianę zniczy – „zniczodzielnię”. Realizacja tego projektu zależy od oddania jak największej liczby głosów. Głosowanie rozpocznie się 29 lipca. Zachęcamy do głosowania. Wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie legionowo.budzet-obywatelski.org