Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium duchowne naszej diecezji.Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Zebraliśmy prawie 1400zł.
 2. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA. Jest to spotkanie dla osób chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA. Zaś otwarte spotkanie grupy Al.-Anon, czyli osób pokrzywdzonych chorobą alkoholową członków ich rodzin, będzie we wtorek, 13. września w domu parafialnym o godz. 18.45. Tekst na temat celu pracy tej grupy jest w naszej dzisiejszej gazetce parafialnej.
 3. Dziś, podczas Mszy Świętej o godzinie 1600 oraz na adoracji po tej Eucharystii we współpracy z Dekanalną Diakonią Modlitwy Odnowy Charyzmatycznej poprowadzimy szczególną modlitwę o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.
 4. Dziś po mszy wieczornej obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa kontynuująca przygotowanie). Z powodu zmiany zasad przygotowania do bierzmowania w tym roku nie będzie nowego kursu przygotowania do tego sakramentu.
 5. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom pikniku parafialnego. Jednocześnie dziękujemy Prezydentowi Miasta Legionowa z urzędnikami oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za wielką pomoc we wszystkich naszych inicjatywach.
 6. W naszej parafii trwają zapisy do grupy ministrantów. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej (począwszy już od klasy trzeciej), którzy zechcieliby dołączyć do grona ministrantów. Być ministrantem to nie tylko obowiązek, ale i radość służenia Bogu, Kościołowi i ludziom. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do służby przy ołtarzu. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować służby przy ołtarzu, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po każdej Mszy św. lub na najbliższej zbiórce ministrantów, która odbędzie się za tydzień, 17. września o godz. 9.00 w salce na plebanii.
 7. Zebranie informacyjne dla rodziców dzieci, które chcą dołączyć do grup parafialnych oraz dzieci uczestniczących już w grupie Oazy Dzieci Bożych, bielanek, scholanek i ministrantów młodszych odbędzie się w przyszłą niedzielę – 18. września po Mszy Świętej o godz.11.30 przy kancelarii.
 8. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D ze szkoły podstawowej nr 7, które mają przygotowywać się do I Komunii Świętej w przyszłym roku w naszej parafii zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie rozpoczynające kurs za tydzień, 18. września po Mszy Świętej o godzinie 16.00 w kościele. Za dwa tygodnie, 25. września zapraszamy na podobne spotkanie rodziców z dziećmi z klas E i F oraz dzieci ze SP nr 1. Terminy Pierwszej Komunii Świętej na przyszły rok: 27 maja – SP 7 klasa A, B, C i D;  3 czerwca – SP 7 klasa E i F i SP nr. 1. Na zebraniach rodzicielskich w tym tygodniu rodzice otrzymają listy od proboszcza na temat przygotowania do I Komunii w tym roku szkolnym. chętni mogą odebrać te listy już dziś w zakrystii.
 9. We wtorek, 13. września zapraszamy na różaniec w czasie procesji fatimskiej ulicami naszego osiedla (prosimy wziąć ze sobą świece). W środę, 14. września będzie Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek, 15 września – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msze Święte będą odprawione o godzinie 7.00, 7.30 i 18.00.
 10. Proszono nas, by raz w tygodniu było wystawienie Najświętszego Sakramentu wieczorem, kiedy ludzie pracujący i studiujący mogliby przyjść i się pomodlić. Przez cały wrzesień w każdy piątek wieczorem do godz. 21.00 będzie adoracja w kaplicy adoracji i zobaczymy, jak dużo ludzi będzie chciało skorzystać z takiej możliwości.
 11. Zapraszamy dorosłych na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym prowadzone przez ks. Proboszcza w każdy poniedziałek o 18.30 przez 9 tygodni, począwszy od 26 września. Będą one w zamian za katechezę dorosłych.