Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 lipca 2024 r.

1. Przez cały miesiąc lipiec po wieczornej Eucharystii modlimy się litanią do Krwi Chrystusa. W zakrystii są jeszcze modlitewniki, które pomogą skorzystać z łask związanych ze czcią dla Krwi Chrystusa.
  2. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Miesiąc ten od wielu lat w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca, aby w tym miesiącu nie kupować i nie pić alkoholu.
  3. 1 sierpnia, w I Czwartek M-ca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”. Aby uzyskać ten odpust trzeba nawiedzić przynajmniej kościół parafialny i tam pobożnie odmówić – Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach Ojca Świętego. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu..
  5. Tego dnie będzie I Piątek M-ca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700 i 1800. Spowiedź od godziny 17.00.  Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Piotr będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale. Tego dnia o godz. 19.00 – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w sierpniu. Od 9:00 księża udadzą się do chorych.
  6. 3 sierpnia – to pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta o 7.00. Zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie z różańcem i medytacją w kościele po Eucharystii. Zaś Wojownicy Maryi zapraszają na różaniec odmawiany w drodze – ulicami naszego miasta w ramach I Soboty Miesiąca. Ruszamy spod naszego kościoła ok. godz. 7.30.
  7. Za tydzień – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
  8. Zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnej weekendowej pielgrzymce z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu w terminie od 8 do 10 listopada pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 755. Zapisy oraz zaliczka w kwocie 200 zł w zakrystii lub kancelarii.