Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne X Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 czerwca 2022 r.

 1. Bardzo dziękujemy tym, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Bożego Ciała, czyli Służbie Porządkowej Totus Tuus, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, uczniom i nauczycielom 2 LO im. kr. Jana III Sobieskiego oraz SP 7, Domowemu Kościołowi oraz kilku panom z Kursu Alfa i paniom z Kółek Żywego Różańca, a także dwóm małżeństwom na stałe zaangażowanym w to dzieło.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 18.00 i po niej, przed Najświętszym Sakramentem będzie modlitwa o uzdrowienie chorych.
 3. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś, jak w każdą II niedzielę miesiącao godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA. Jest to spotkanie chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA. Otwarte spotkanie grupy Al.-Anon, czyli dla tych, którzy należą do rodzin alkoholików i są poszkodowani przez ich chorobę będzie we wtorek, 13 czerwca o godz. 18.45 w domu parafialnym.
 4. W miesiącach letnich, każdego 13 dnia miesiąca chodzimy w procesji różańcowej po mieście – modląc się o pokój i wiarę. Zapraszamy więc już w najbliższy wtorek 13. czerwca na Mszę Świętą o 18.00,  po której wyjdziemy na różaniec na nasze osiedle.
 5. Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na spotkanie także we wtorek – 13 czerwca po Mszy Świętej wieczornej i po procesji
 6. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie po Nabożeństwie czerwcowym o 17.30 jest procesja ku czci Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
 7. W czwartek – 15. czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym i Mszy Świętej wieczornej będzie poświęcenie wianków.
 8. W piątek – 16. czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00. Zapraszamy na uroczystą modlitwę wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo czerwcowe o 17.30. Każdy kto weźmie udział w tej modlitwie może uzyskać odpust zupełny, przy zachowaniu pozostałych warunków uzyskania odpustu. Z racji uroczystości w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
 9. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę św. w języku łacińskim w piątek, 16. czerwca o godz. 18.00 oraz na Liturgię Godzin bezpośrednio po Mszy Św.
 10. W sobotę – 17 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 7.00 i 7.30.
 11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów przed wyjazdami wakacyjnymi.
 12. Rada Parafialna podjęła decyzję, że nie jesteśmy w stanie w tym roku we wrześniu przygotować pikniku parafialnego. Zapraszamy chętnych, którzy w następnym roku zechcą dołączyć się do przygotowania tego wydarzenia.
 13. Spotkanie informacyjno – organizacyjne o parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej w końcu września będzie w niedzielę 18 czerwca po Eucharystii wieczornej.
 14. Planujemy też zorganizować wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów, która w czasach wojny oddała życie ratując Żydów. Wyjazd byłby w niedzielę 10 września o 3 rano, powrót na 22.00. Koszt 130zł. Chętnych prosimy o wstępne zgłoszenie tylko do dziś, żebyśmy zobaczyli czy jest pragnienie wyjazdu na takie ważne wydarzenie.