Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 czerwca 2023 r.

  1. Tylko do dziś trwa okres Komunii Świętej wielkanocnej. Tylko dziś jeszcze możemy do obejrzenia w kościele wystawy o bł. kardynale Wyszyńskim – patrona naszego miasta.
  2. Dziś po mszy na 16.00 – czyli około 17.00 w kościele będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholi. Zapraszamy do kościoła dzieci z rodzicami.
  3. Zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania (aktualna klasa 8 i starsi) także dziś, po Mszy wieczornej Na spotkaniu będzie można otrzymać formularz zgłoszenia. 
  4. W czwartek – 8. czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – odpust naszej parafii. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 7.30, 9.00, 10.15, 11.30 i 18.00. Odpustowej Eucharystii o godzinie 11.30 przewodniczyć będzie dominikanin z Warszawy – o. Jakub Nesterowicz. Po tej Mszy Świętej pójdziemy w procesji ulicami parafii. Trasa przemarszu: ul. Piłsudskiego, Sobieskiego, Krasińskiego i kr. Jadwigi. Prosimy o udekorowanie trasy procesji. Prosimy także o ofiary do puszki w kościele na kwiaty do dekoracji na Boże Ciało.
  5. Ołtarze na Boże Ciało przygotowują poszczególne grupy parafialne: I – przy przystanku na ul. Piłsudskiego przygotowuje grupa Franciszkański Zakon Świeckich, II – przy sądzie legionowskim panowie ze Służby Porządkowej Totus Tuus, III – przy 2 LO im. kr. Jana III Sobieskiego – młodzież i nauczyciele z tego liceum, a IV – przy SP 7 – uczniowie i nauczyciele z tej szkoły. Prosimy mieszkańców okolicznych budynków o wsparcie grup przygotowujących ołtarze pożyczeniem kwiatów, stołów, wazonów, dywanów itp. Natomiast wszystkich prosimy o ofiary do puszki w kościele na kwiaty do dekoracji na Boże Ciało.
  6. Prosimy także o przyniesienie płatków do sypania kwiatów przez bielanki na procesji w Bożego Ciała.Dzieci które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą zapraszamy na procesję w strojach komunijnych – będą szły wszystkie razem w procesji.Próba dla dzieci, które w Boże Ciało będą sypały kwiatki będzie we wtorek o godz. 19.00.
  7. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza za tydzień o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA, jak w każdą II niedzielę miesiąca. Jest to spotkanie chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA.
  8. W niedzielę za tydzień na Mszy Świętej o godz. 18.00 i po niej będzie przed Najświętszym Sakramentem modlitwa o uzdrowienie chorych.
  9. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym serdecznie zaprasza na coroczną pielgrzymkę z czuwaniem nocnym, na Jasną Górę z 10 na 11 czerwca, w intencjach zmarłych, cierpiących w czyśćcu. Informacje na tablicy ogłoszeń.
  10. Spotkanie informacyjno – organizacyjne o parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej w końcu września będzie w niedzielę 18 czerwca po Eucharystii wieczornej.