Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 maja 2023 r.

 1. Dziękujemy ofiarodawcom, rodzicom dzieci I Komunijnych i pracującym w parafii za piękne kwiaty i porządek.
 2. Z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego każdy wierzący może uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu: w kościele pobożnie uczestniczyć w modlitwie słowami hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”; w stanie łaski uświęcającej przystąpić do Komunii Świętej i nie mieć przywiązania do żadnego grzechu;
 3. Dziś przed kościołem – zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 4. Wszystkich chętnych do rozmowy z proboszczem zapraszamy dziś po Mszy wieczornej na spotkanie zespołu synodalnego.
 5. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. A w naszej parafii – Uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
 6. Czerwcowe nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 7. W I czwartek miesiąca – 1. czerwca święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
 8. 2. czerwca – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 , 1700 i 1800. Spowiedź od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym czasie.
 9. 3. czerwca, z racji I soboty miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski od godz. 800.
 10. W przyszłą sobotę, uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci ze SP 3 z klasy 3 E i F oraz SP 1. Ogarniajmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.
 11. Za tydzień – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
 12. Także za tydzień, po mszy na 16.00 – czyli około 17.00 w kościele będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholi. Zapraszamy do kościoła dzieci z rodzicami.
 13. Zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania (aktualna klasa 8 i starsi) w niedzielę, 4 czerwca, po Mszy wieczornej Na spotkaniu będzie można otrzymać formularz zgłoszenia. 
 14. Do przyszłej niedzieli trwa okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 15. Z okazji corocznego świętą patrona Miasta Legionowo bł. Stefana kard. Wyszyńskiego zapraszamy dziś o godz. 13:00 do kościoła św. Jana Kantego na Mszą świętą pod przewodnictwem ks. prof. Józefa Klocha. Natomiast za tydzień, 3 czerwca zapraszamy na legionowską pieszą pielgrzymkę do domu naszego Patrona w Choszczówce. Pielgrzymka zaczyna się przy naszym kościele o godz. 9.00. Będzie to też  I-sobotnia procesja z figurą Maryi i różańcem. Trasa długości 6 km. będzie wiodła m.in. obok budowanego w Jabłonnie sanktuarium Prymasa Tysiąclecia. Na miejscu, w Choszczówce będzie Eucharystia (około 11:00) oraz zwiedzanie domu naszego Patrona, a także możliwość zakupienia jakiegoś ciepłego posiłku. Powrót – autobusem 731. Zachęcamy do obejrzenia w kościele wystawy o bł. kardynale Wyszyńskim.
 16. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym serdecznie zaprasza na coroczną pielgrzymkę z czuwaniem nocnym, na Jasną Górę z 10 na 11 czerwca, w intencjach zmarłych, cierpiących w czyśćcu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 17. Tygodnik „Niedziela” proponuje do kupienia swój Magazyn Historyczny, w którym można więcej przeczytać na temat dziejów Kościoła i naszej Ojczyzny.