Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VII Niedziela Wielkanocna – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 maja 2023 r.

 1. Młodzież oazowa dziś rozprowadza soki i miody. Dochód przeznaczają na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych. 
 2. Dziś po mszy wieczornej zapraszamy mężczyzn na spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii także odbędzie się dziś po mszy wieczornej. Zapraszamy odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne.
 4. Poszczególne rodziny lub grupy parafialne, które chcą w tym roku przy pomocy księży przygotować ołtarze na Boże Ciało niech się zgłoszą się do księdza proboszcza.
 5. Ostatnie spotkanie formacyjne dla rodziców z dziećmi z kl. 3 dziećmi z kl. E i F oraz z SP 1 będzie dziś o godz. 15.00 w kościele. Prosimy rodziców i rodziny dzieci komunijnych o spowiedź przed ich uroczystością w najbliższe niedziele i dni powszednie. Nie zostawiajcie tego na ostatnia chwilę.
 6. Nabożeństwa majowe są codziennie o 17.30. Zapraszamy.
 7. W piątek 26 maja o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii 40-godzinne Nabożeństwo z nocnym czuwaniem. Jest to nasza parafialna odpowiedzialność modlitwy raz w roku za całą diecezję i biskupa. Są jeszcze wolne miejsca, by zarezerwować odpowiednie godziny na czuwanie i adorację Najświętszego Sakramentu w nocy z piątku na sobotę 26/27. maja.
 8. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a w następną niedzielę będziemy jej zwieńczenie. W sobotę 27. maja zapraszamy na Mszę Św. z Wigilii tej uroczystości. Po Mszy Św. zapraszamy na modlitewne czuwanie z Modlitwą Uwielbienia do ok. 21.00. 
 9. Do następnej niedzieli włącznie trwa okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 10. W sobotę, 27. maja – Uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci z 3 kl.  A, B, C i D SP7. Ogarniajmy całe ich rodziny naszą modlitwą. W piątek wieczorem 26. będzie spowiedź tych dzieci od godz. 16.00. Z tego powodu kancelaria będzie nieczynna.
 11. Z okazji corocznego świętą patrona Miasta Legionowo bł. Stefana kard. Wyszyńskiego w sobotę 27 maja o godz. 16.30 w parku Jana Pawła II będzie nowy, plenerowy spektakl Teatru „A” o bł. Prymasie Tysiąclecia. Główne uroczystości będą miały miejsce 28 maja i rozpoczną się mszą świętą o godz. 13:00 w kościele św. Jana Kantego pod przewodnictwem ks. prof. Józefa Klocha. Natomiast 3 czerwca zapraszamy na legionowską pieszą pielgrzymkę do domu naszego Patrona w Choszczówce. Pielgrzymka zaczyna się przy naszym kościele o godz. 9.00. Będzie to też  I-sobotnia procesja z figurą Maryi i różańcem. Trasa długości 6 km. będzie wiodła m.in. obok budowanego w Jabłonnie sanktuarium Prymasa Tysiąclecia. Na miejscu, w Choszczówce będzie Eucharystia (około 11:00) oraz zwiedzanie domu naszego Patrona, a także możliwość zakupienia jakiegoś ciepłego posiłku. Powrót – autobusem 731.
 12. W niedzielę 4. czerwca po mszy na 16.00 – czyli około 17.00 w kościele będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholi. Zapraszamy do kościoła dzieci z rodzicami.
 13. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym serdecznie zaprasza na coroczną pielgrzymkę z czuwaniem nocnym, na Jasną Górę z 10 na 11 czerwca, w intencjach zmarłych, cierpiących w czyśćcu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę z naszą parafią do Ziemi Świętej w dniach 28. września – 7. października. Informacje o nich są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej królowapokoju.com.pl i pod numerem tel. 668282511.