Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 maja 2023 r.

 1. Ostatnie spotkanie formacyjne dla rodziców z dziećmi z kl. 3 A, B, C i D SP7 będzie dziś o godz. 15.00 w kościele. Podobne spotkania dla rodziców z dziećmi z kl. E i F oraz z SP1 będzie 21 maja. Prosimy rodziców i rodziny dzieci komunijnych o spowiedź przed ich uroczystością w najbliższe niedziele i dni powszednie. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę.
 • Dziś Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych.
 • Nabożeństwa majowe są codziennie o 17.30. Zapraszamy.
 • 16 maja w Urocz. św. Andrzeja Boboli, Głównego Patrona Polski Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Ojcowie jezuici zapraszają na 18.00 na uroczystości w sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie.
 • Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę św. w języku łacińskim w piątek, 19. maja o godz. 18.00 oraz na modlitwę Liturgią Godzin bezpośrednio po Mszy Św.
 • W piątek o godz. 19.00 będzie próba dzieci z kl. 4 A, B, C i D przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej. Zaś w sobotę, 20. maja o godz. 15.00 będzie próba dla dzieci z kl. 4 E oraz SP1 i SP JP2. Spowiedź dla tych dzieci będzie w sobotę o godz. 16.00.
 • W sobotę, 20. maja – Uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci ze SP im. Jana Pawła II i ze SP 1. Ogarniajmy je i ich rodziny naszą modlitwą. W piątek wieczorem 20. maja z powodu spowiedzi dzieci I Komunijnych kancelaria będzie nieczynna.
 • W następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja po mszy wieczornej. Zapraszamy odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne.
 • Poszczególne rodziny lub grupy parafialne, które chcą w tym roku przy pomocy księży przygotować ołtarze na Boże Ciało niech się zgłoszą się do księdza proboszcza.
 • Zbliża się coroczne święto patrona Miasta Legionowo bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. W sobotę 27 maja o godz. 16.30 w parku Jana Pawła II będzie nowy, wspaniały, plenerowy spektakl Teatru A o bł. Prymasie Tysiąclecia. Główne uroczystości będą miały miejsce 28 maja b.r. i rozpoczną się mszą świętą o godz. 13:00 w kościele św. Jana Kantego pod przewodnictwem ks. prof. Józefa Klocha. Natomiast 3 czerwca zapraszamy na legionowską pieszą pielgrzymkę do domu naszego Patrona w Choszczówce.
 • Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (azatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 28 maja) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej).
 • Zapraszamy na pielgrzymkę z naszą parafią do Ziemi Świętej w dniach 28. września – 7. października. Informacje o nich są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej królowapokoju.com.pl i pod numerem tel. 668282511.
 • Społeczność SP 7 i przedszkola nr 12 zaprasza na Festyn Rodzinny – Edukacyjny Dzień Dziecka w sobotę, 20. maja w godz. 9.00 – 14.00. Program festynu – na tablicy ogłoszeń.