Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 marca 2024 r.

 1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych. W najbliższych dniach codziennie będziemy w czasie Eucharystii rozgrzeszać tych, którzy zostawili spowiedź na ostatnia chwilę. Ostatnia okazja na pojednanie z Bogiem będzie w Wielką Środę o godz. 19.00 w czasie Celebracji Sakramentu Pojednania.
 2. Dziś panowie z grupy Totus Tuus zbierają na tacę ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Tradycyjnie członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta sprzedają palmy za dobrowolną ofiarę. Sprzedają oni również świeczki-paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze będą przeznaczone dla biednych.
 4. Młodzież ze szkolnego koła Caritas organizuje przed kościołem zbiórkę na paczki świąteczne dla Domu Samotnej Matki w Legionowie. Jest to bezpośrednie wsparcie dla kobiet, które ze swoimi dziećmi z różnych przyczyn straciły dach nad głową i zostały pozostawione same sobie. Niech ten dar serca wspomoże tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Za każdy dar serca, który może być jednocześnie naszą jałmużną wielkopostną, serdeczne Bóg zapłać!
 5. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D, które przygotowują się do I Komunii Świętej dziś o godzinie 15.00 zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie.
 6. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o 17:15. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonki w kaplicy.
 7. Dziś będzie możliwość muzycznego przeżycia Męki Pańskiej oraz współcierpienia Maryi. Zapraszamy na koncert „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego w wykonaniu Legionowskiej Orkiestry Barokowej pod dyr. Michała Junga dziś o godz. 19.00.
 8. W Wielki Wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na duchowe wprowadzenie do Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jak przeżywać te najważniejsze dni w Liturgii w ciągu roku. Także codziennie przed każdą liturgią będzie wprowadzenie do dobrego przeżycia kolejnych dni Triduum.
 9. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna; Post ścisły obowiązuje w Wielki Piątek.
 10. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 9.00 – 17.00. Jeśli parafianie podejmą się dyżurów czuwania nocnego przy Jezusie osamotnionym w Ogrójcu oraz uwięzionym w ciemnicy – to będzie możliwość adoracji także w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Prosimy chętnych, by zarezerwowali w zakrystii swoje dyżury nocne.
 11. W Wielki Piątek będzie ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na godz. 15.00 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a potem na Drogę Krzyżową. Nowenna w Wielką Sobotę też będzie o godz. 15.00.
 12. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy także na Ciemną Jutrznię o godz. 8.00.
 13. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00.
 14. Zapraszamy dziewczynki na spotkanie Bielanek w ramach przygotowania do procesji wielkanocnej – sobota, 30 marca godz. 9:00. Prosimy parafian o pomoc w zebraniu kwiatów dla bielanek na procesję.
 15. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.

 1. Program Triduum:
 2. Liturgia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie odprawiana w takich godzinach:
 3. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800;
 4. Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 1800;
 5. Noc Zmartwychwstania Pańskiego (w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę) – Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 1930 (jest to noc czuwania – więc prosimy przygotować się na długie celebrowanie tej najważniejszej nocnej Liturgii w ciągu roku; prosimy każdego na tę noc obowiązkowo wziąć do kościoła świecę z lampionem).
 6. Rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godzinie 600. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 730 i o 1600; reszta Eucharystii – jak w każdą niedzielę.————————————————————————————————————–