Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2023 r.

 1. Dziś oaza młodzieżowa rozprowadza soki i miody. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 2. Wojownicy Maryi zapraszają dziś na otwarte spotkanie RODZINNE w Legionowskiej Arenie. Rozpoczęcie o godz. 9.30 przemarszem z rynku na ul. Piłsudskiego do Areny. O 10:30 – koncert, o 11:30 – Eucharystia o 14:15 – Modlitwa przed Najśw. Sakramentem.
 3. Rodziców dzieci z klas trzecich E z SP 7 oraz SP 1, które przygotowują się do I Komunii Świętej dziś o godzinie 15.00 zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie. Rodziców z dziećmi z klas trzecich A, B, C i D zapraszamy za tydzień o godzinie 15.00.
 4. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne do 20 marca. Prowadzi je ks. Filip Zgódka, wikariusz z par. św. Łucji w Rembertowie wraz z Diakonią Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie. Program naszych ćwiczeń duchownych – Msze Święte o 7.00, 8.30, potem 18.00 i 19.30. Spowiedź – podczas każdej Mszy Świętej od poniedziałku do środy. Kancelaria w czasie rekolekcji rano będzie nieczynna.
 5. Osoby uczestniczące w 33-dniowych rekolekcjach w środę na zakończenie ćwiczeń duchownych oddadzą życie Panu Jezusowi przez Maryję, a chętni otrzymają łańcuszki na rękę. Zapraszamy 20. marca po Mszy Świętej o 7:00 i o 18:00. Uczestników rekolekcji zapraszamy do spowiedzi generalnej w czasie rekolekcji dopiero w końcu kolejki i od poniedziałku do środy.
 6. W czwartek adoracja w kaplicy będzie tylko do godz.12:00 z powodu badania szczelności budynku kościoła.
 7. Chorym udzieliliśmy już Komunii Św. w I-piątek miesiąca marca. Jeśli ktoś jeszcze tego pragnie odwiedzimy go w najbliższy piątek 22 marca. Można się zgłosić w kancelarii.
 8.  Zapraszamy w piątek, 22 marca na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami naszego miasta. Wyruszymy z naszego kościoła po Mszy Świętej o godzinie 1800. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych o 17:15. Będzie tylko dla dzieci o 16:45.
 9. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę 17:15. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonki w kaplicy.
 10. Zapraszamy nowe kandydatki na spotkanie Bielanek w ramach przygotowania do procesji wielkanocnej w sobotę o godz. 9:00. Prosimy parafian o pomoc w zebraniu kwiatów do sypania na procesji dla bielanek.
 11. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. młodzież ze szkolnego koła Caritas organizuje zbiórkę na paczki świąteczne dla Domu Samotnej Matki w Legionowie. Jest to bezpośrednie wsparcie kobiet , które ze swoimi dziećmi z różnych przyczyn straciły dach nad głową i zostały pozostawione same sobie. Niech ten dar serca wspomoże tych którzy najbardziej potrzebują pomocy. Za każdy dar serca, który może być jednocześnie naszą jałmużną wielkopostna, serdeczne Bóg zapłać!
 12. Tradycyjnie Koło Charytatywne Świętego Brata Alberta przygotowuje palmy. Za tydzień prosimy o nabywanie ich za dobrowolną ofiarę. Za tydzień sprzedawane będą również świeczki-paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc biednym.
 13. Także za tydzień panowie z grupy Totus Tuus zbierać będą na tacę ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. Za tydzień będzie możliwość muzycznego przeżycia Męki Pańskiej oraz współcierpienia Maryi. Zapraszamy na koncert „Stabat Mater” – Giovanni Battista Pergolesiego w wykonaniu Legionowskiej Orkiestry Barokowej pod dyr. Michała Junga w Niedzielę Palmową o godz. 19.00.
 15. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.