Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 marca 2024 r.

 1. Dziś Msza Święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie. Dziś, jak w każdą 2 niedzielę miesiąca, taca na ogrzewanie kościoła.
 2. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA. Jest to spotkanie dla osób chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA. We wtorek o 18.45 będzie spotkanie grupy Al-Anon dla rodzin poszkodowanych alkoholizmem ich członków.
 3. We wtorek, 12. marca po Mszy wieczornej osoby uczestniczące w 33-dniowych rekolekcjach zapraszamy na spotkanie. Natomiast chętni, by na ich zakończenie otrzymać łańcuszek na rękę, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.
 4. Wojownicy Maryi” zapraszają mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat na spotkanie we wtorek, 12 marca po Mszy świętej wieczornej.
 5. Wojownicy Maryi zapraszają także na otwarte spotkanie rodzinne w Legionowskiej Arenie – 17. marca. Rozpoczęcie o godz. 9.30 modlitewnym przemarszem z rynku na ul. Piłsudskiego do Areny. Szczegóły – na plakacie przed kościołem i na ulotkach.
 6. Zapraszamy na Męską Drogę Krzyżową Za Życiem, która przejdzie ulicami Starego Miasta w piątek 15 marca. Więcej na stronie Zjednoczeni2022 i na plakatach.
 7. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę św. w języku łacińskim w piątek, 15. marca o godz. 18.00.
 8. Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.15, dla młodzieży i dorosłych o 18.45. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę 1715. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonek w kaplicy i kościele.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w sobotę 16. marca o 19:00. Zapraszamy odpowiedzialnych za każdą grupę parafialną.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za tydzień – w dniach 17-20 marca. Poprowadzi je ks. Filip Zgódka wraz z Diakonią Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie, wikariusz z par. św. Łucji w Rembertowie.
 11. W sobotę, 16 marca na bazarze prowadzący rekolekcje wielkopostne i osoby ze wspólnot parafialnych będą z ludźmi rozmawiać o Panu Bogu i zapraszać na modlitwę w kościele w ich intencjach oraz na nasze rekolekcje. Prosimy parafian nie obawiać się rozmów z tymi ludźmi, a jeśli ktoś chciałby, może poprosić o modlitwę w kościele w swojej intencji.
 12. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 E oraz ze SP 1 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 13. 6 kwietnia odbędzie się parafialna pielgrzymka do Gietrzwałdu. Zapisy u Ks. Tomka.
 14. Zachęcamy, by dołączyć do dzieła Adopcji na Odległość. Można to zrobić na wybraną ilość lat. Szczegóły są na parafialnej stronie internetowej. Chętni mogą odebrać i wypełnić deklaracje w zakrystii. Przypominamy, że nasi parafianie modlący się w Kaplicy Adoracji już od ponad trzech lat, co tydzień wspomagają potrzebujące dzieci w Afryce.
 15. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Koszt to 2000 zł. W planie kolonii są piesze wycieczki w góry, zwiedzanie Krakowa, Jasnej Góry, Wadowic czy Kalwarii Zebrzydowskiej; ponadto dyskoteki, różne warsztaty, aquapark w Krakowie czy Energylandia w Zatorze. Wszyscy zakwaterowani będą w pokojach z łazienką w ośrodku wypoczynkowym w Zembrzycach. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.