Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 kwietnia 2022 r.

 1. Dziękujemy parafianom za ofiary z poprzedniej niedzieli, które wystarczą na spłatę rachunków za ogrzewanie kościoła w zeszłym miesiącu.
 2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Potrwają one do 6 kwietnia. Witamy wśród nas naszego rekolekcjonistę – ks. Jakuba Kowalczyka – wikariusza z katedry św. Floriana w Warszawie. Program naszych ćwiczeń duchownych – w gazetce parafialnej i na tablicy ogłoszeń. Spowiedź – podczas każdej Mszy Świętej.  Kancelaria w czasie rekolekcji – nieczynna.
 3. Nasza parafialna wspólnota oazowa zaprasza młodzież legionowską na koncert hip-hopowy zespołu Muodekoty. Będzie to koncert na którym młodzi ludzie będą zbierali pieniądze na wsparcie młodych walczących o wolność Ukrainy od najeźdźców. Koncert odbędzie się w ramach rekolekcji wielkopostnych dla liceum im. Jana III Sobieskiego w poniedziałek, 4 kwietnia o godzinie 17.00 w sali widowiskowej M O K w ratuszu. Parafialna młodzież może dzisiaj przed kościołem otrzymać darmowe wejściówki na koncert.
 4. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonki w kaplicy adoracji. Zachęcamy także do podejmowania w tym czasie różnych dzieł pomocy dla Ukraińców.
 5. Zapraszamy na codzienny różaniec w intencji pokoju po mszy wieczornej.
 6. We wtorek nie będzie katechezy dla dorosłych z powodu rekolekcji wielkopostnych.
 7. W piątek 8 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 1800 będzie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 1715. Droga Krzyżowa dla dzieci – będzie o 1630, Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane – w niedzielę o 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 8. Zapraszamy dziewczynki na spotkanie Bielanek w ramach przygotowania do procesji wielkanocnej – sobota, 9 kwietnia 11:15. Prosimy parafian o pomoc w zebraniu kwiatów do sypania na procesji dla bielanek.
 9. Lektorów i nadzwyczajnych lektorów zapraszamy do zakrystii ministranckiej, by zapisać się na czytania i psalmy, które wykonają w czasie Triduum Paschalnego.
 10. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Przyniesiemy do kościoła Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. 
 11. Tradycyjnie Koło Charytatywne Świętego Brata Alberta przygotowuje palmy. Za tydzień prosimy o nabywanie tych palm za dobrowolną ofiarę. Za tydzień także będą oni również sprzedawali świeczki-paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc biednym.
 12. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie serdecznie zaprasza rodziców
  i kandydatów, do klas – od pierwszej do siódmej – na ostatni z zaplanowanych dni otwartych, w sobotę 9 kwietnia, w godzinach od 10 do 13. Jest to okazja do zobaczenia szkoły oraz spotkania się z nauczycielami i uczniami. Więcej informacji na stronie: salezy.pl