Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
VI Niedziela Wielkanocna

  1. Dziękujemy aktywnym parafianom za wspólne sprzątanie i zagrabienie terenu wokół naszego kościoła parafialnego.
  2. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  3. Dziś tylko do godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz, by przyjąć Komunię Świętą o godz. 14.30. Nie będzie Komunii o 15.30, gdyż o 15.00 będzie w kościele spotkanie formacyjne dla rodziców z dziećmi z klasy 3 C SP 7. Podobne spotkanie dla rodziców z dziećmi z kl. D, E i F – 16 maja.
  1. Odpowiedzialnych za każdą wspólnotę parafialną zapraszamy na spotkanie w dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym.
  2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele: wtorek po mszy wieczornej, czyli o 18.40-dziewczęta, środa – chłopcy.
  3. W miesiącach letnich, każdego 13 dnia miesiąca będziemy chodzić w procesji różańcowej po mieście – modląc się o pokój i wiarę. Zapraszamy więc już w ten czwartek, 13. maja na Mszę Świętą o 18.00, po której wyjdziemy na różaniec do parku Jana Pawła II.
  4. W sobotę, 15. maja – Uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci z kl. 3 A i B ze SP 7. Ogarniajmy je i ich rodziny naszą modlitwą.
  5. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane codziennie o 17.30. Zachęcamy, by także w rodzinach modlić się odmawiając litanię loretańską.
  6. W następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Oprócz tradycyjnej formy, która będzie związana z nabożeństwem majowym, Ruch Światło-Życie zaprasza na nieco dłuższą modlitwę z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu – codziennie od 14. maja po Mszy wieczornej.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism oraz naszej gazetki