Kolęda Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 stycznia 2024 r.

  1. Z radością informujemy, że dzięki ofiarności naszych  parafian i pracy polskiej wolontariuszki już pięcioro dzieci ulicy w Kenii zostało przyjętych do sierocińca prowadzonego przez o. Francisa. Kto chciałby dołączyć do dzieła Adopcji na Odległość proszony jest o odebranie i wypełnienie deklaracji w zakrystii. Przypominamy, że nasi parafianie modlący się w Kaplicy Adoracji już od ponad trzech lat co tydzień finansowo wspomagają potrzebujące dzieci w Afryce.
  2. 1. Lutego – pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W piątek – 2. lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 800, 1700 i 1800. Podczas każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie gromnic. Gromnice będzie można kupić przed kościołem przed Mszą Świętą. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta. Taca w ten dzień będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Z racji I Piątku miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2100. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Michał będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale. W tym dniu w sali domu par. o godz. 19.00 – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu. Od 9:00 księża z Komunią Świętą odwiedzą chorych.
  4. 3. Lutego – pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec i Nabożeństwo fatimskie po Mszy o 7.30. „Wojownicy Maryi” zapraszają mężczyzn po tej Eucharystii na różaniec odmawiany na ulicach naszego miasta.
  5. W sobotę zapraszamy o 8:30 do sprzątnięcia dekoracji świątecznych i choinek.
  6. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas u siebie w domach, serdecznie dziękujemy. W tym tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające na następujących ulicach: Kr. Jadwigi, Marysieńki, Sowińskiego. Dokładny program kolędy na najbliższy tydzień jest na tablicy ogłoszeń, gazetce i na stronie internetowej. Prosimy mieszkańców o wzięcie ogłoszeń i powieszenie ich na klatce schodowej.
  7. Jeśli kogoś ominęliśmy podczas wizyty duszpasterskiej, to można jeszcze dopisać się na kolędę na sobotę 3 lutego od 10.00 do 13.00 lub na poniedziałek 5 lutego od 17.00 do 21.00. Prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii osobiście, telefonicznie lub internetowo. Szczególnie zachęcamy do tego mieszkańców nowo dołączonych do parafii ulic, którzy już w tym roku chcieliby spotkać się z nami.
  8. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny zapraszają  wszystkich chętnych na Misyjny Dzień Skupienia, który odbędzie się 10. lutego o godz. 10:00 w domu Sióstr przy ul. Sowińskiego 17. Spotkanie poprowadzi O.Picaso Garasoma z Kongo. Zgłoszenia przyjmuje S. Kryspina Janecka tel. 886 872 488 do 6 lutego 2024.
  9. Są jeszcze ostatnie miejsca na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w czerwcu 2024r. (podróż samolotem). Zgłosić się można tylko do końca stycznia. Dodatkowe informacje jak również zapisy pod numerem telefonu: 511- 328 -752.
  10. W połowie lutego rozpoczniemy Wielki Post. Zapraszamy parafian, by od Środy Popielcowej rozpocząć u nas w kościele 33-dniowe rekolekcje oddania swego życia Panu Jezusowi przez Maryję. W niedzielę za tydzień wysłuchamy świadectw i zaproszenia do tych rekolekcji. Będzie także można zakupić materiały potrzebne do przeżycia tych ćwiczeń duchownych.

Program kolędy:

29 stycznia – poniedziałek

       od 17.00 w bloku:          25 – Sobieskiego 12 od kl. III i VI

       od 19.00 w blokach:       25 – Sobieskiego 12 kl. I, II, V i IX

30 stycznia – wtorek

        od 17.00 w blokach:       40 – Kr. Jadwigi 4 kl. I i IV

        od 19.00 w blokach:       40 – Kr. Jadwigi 4 kl. II i III

31 stycznia – środa

        od 17.00 w blokach:       41 – Sowińskiego 11 kl. I

                                             43 – Marysieńki 2 kl. I i II

        od 19.00 w blokach:       41 – Sowińskiego 11 kl. II i III

 1 lutego – czwartek

       od 17.00 w bloku:          18 – Marysieńki 1 kl. III, IV, V,

                                             43 – Marysieńki 2 kl. III i IV

       od 19.00 w blokach:       18 – Marysieńki 1 kl. I, II, VI

3 lutego – sobota

        od 10.00:                       KOLĘDA DODATKOWA

5 lutego – poniedziałek

od 17.00:                       KOLĘDA DODATKOWA

Przypominamy, że dzwonimy do drzwi tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz po roku 2017. Prosimy o przekazanie sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – muszą nas wcześniej o tym jakoś wcześniej powiadomić.