Kolęda Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 lutego 2024 r.

 1. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Dziękujemy za posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowych dorosłym wolontariuszom, młodym osobom, panom z Totus Tuus i Wojowników Maryi oraz p. kościelnemu.
 3. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas u siebie w domach, serdecznie dziękujemy. Jeśli kogoś ominęliśmy podczas wizyty duszpasterskiej, to można jeszcze dopisać się na kolędę na poniedziałek 5 lutego od 17.00 do 21.00. Prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii osobiście, telefonicznie lub internetowo. Szczególnie zachęcamy do tego mieszkańców nowo dołączonych do parafii ulic, którzy już w tym roku chcieliby spotkać się z nami.
 4. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie organizuje dni otwarte dla rodziców i dzieci zainteresowanych nauką i wychowaniem w niepublicznej szkole katolickiej. Takich dni do wyboru będzie kilka. Pierwsze spotkanie z możliwością zobaczenia szkoły odbędzie się w sobotę 10 lutego od godziny 10 do 13. Kolejne również w sobotę 24 lutego. Natomiast w marcu spotkanie rekrutacyjne jest zaplanowane na czwartek 7 marca od godziny 17 do 19. Pozostałe informacje są dostępne na plakacie oraz stronie internetowej: salezy.pl
 5. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny zapraszają  wszystkich chętnych na Misyjny Dzień Skupienia, który odbędzie się 10. lutego o godz. 10:00 w domu Sióstr przy ul. Sowińskiego 17. Spotkanie poprowadzi O.Picaso Garasoma z Kongo. Zgłoszenia przyjmuje S. Kryspina Janecka tel. 886 872 488 do 6 lutego 2024.
 6. W sobotę 17. Lutego o godz. 16:00 w kinie Helios Legionowo jest premiera 4 sezonu serialu „The Chosen” o Chrystusie i Apostołach, (pierwsze dwa odcinki). „Wojownicy Maryi” zapraszają na ten seans. Jeśli nie będzie frekwencji to więcej pokazów nie będzie. Bilety mozna kupić od 14 lutego.
 7. Za tydzień – jak w każdą II niedzielę miesiąca serdecznie  prosimy o dary na tacę na ogrzewanie kościoła.
 8. W następną niedzielę – 11. lutego, w ramach obchodów Światowego Dnia Chorych, podczas Mszy Świętych o godzinie 12.45 oraz o godz. 18.00, będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy chorych, którzy mogą przybyć do kościoła na te Msze Święte. Po Eucharystii o 18.00 jak co miesiąc będzie jeszcze modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych. Zapraszamy.
 9. Zapraszamy parafian, by od Środy Popielcowej rozpocząć u nas w kościele 33-dniowe rekolekcje oddania swego życia Panu Jezusowi przez Maryję. Jeszcze w niedzielę za tydzień będzie można zakupić materiały potrzebne do przeżycia tych ćwiczeń duchownych.
 10. Wojownicy Maryi zapraszają na Noc Duchowej Walki o Błogosławieństwo dla Polski. Jednoczymy się we wspólnej modlitwie, by przepraszać za nasze Polaków grzechy i błagać Boga w Trójcy Świętej Jedynego przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy 16. Lutego od 21:00, a o 24:00 będzie Eucharystia. Jeśli jakaś grupa parafialna zechce poprowadzić jakąś część różańca – prosimy o zgłoszenie do ks. Proboszcza.
 11. Nie ma już możliwości dopisania się na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w czerwcu. Jednakże inne biuro pielgrzymkowe zaprasza na krótszą i tańszą pielgrzymkę w kwietniu, ale też samolotem. Zgłoszenia i dodatkowe informacje – na ulotkach pod chórem pod numerem telefonu biura Królowej Pokoju  668282511 i www.krolowapokoju.com.pl,