Kolęda Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 stycznia 2024 r.

  1. Dziękujemy ofiarodawcom za zeszłotygodniową zbiórkę na ogrzewanie kościoła.
  2. Dziękujemy uczestnikom niezwykłego koncertu kolędowego zespołu Gospel Rain w minioną sobotę. Cieszymy się, że kościół pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa upodobali sobie artyści licznie występujący w gościnnych progach naszej parafii.
  3. W czwartek, 25. stycznia będzie ostatnia okazja do wspólnego kolędowania. Tym razem w stylu muzyki klasycznej. Zapraszamy razem Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury na koncert pn. “Mazowieckie kolędowanie”, organizowany w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy na takie wspólne śpiewanie 25. stycznia po Mszy Świętej o godz. 18.45.
  4. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas u siebie w domach, serdecznie dziękujemy. W tym tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające na następujących ulicach: Piłsudskiego, Kr. Jadwigi, Sobieskiego, Marysieńki, Sowińskiego i 3-go Maja.
  5. Dokładny program kolędy na najbliższy tydzień jest na tablicy ogłoszeń, gazetce i na stronie internetowej. Prosimy mieszkańców o wzięcie ogłoszeń i powieszenie ich na klatce schodowej.
  6. Jeśli kogoś ominęliśmy podczas wizyty duszpasterskiej, to można jeszcze dopisać się na kolędę na sobotę 3 lutego od 10.00 do 13.00 lub na czwartek, 1. Lutego i poniedziałek 5 lutego od 17.00 do 21.00. Prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii osobiście, telefonicznie lub internetowo.
  7. Jednocześnie prosimy parafian, żeby przekazali sąsiadom, że osoby, które co najmniej od 2018 roku nie przyjmowały wizyty księdza będą przez nas traktowane jako osoby spoza wspólnoty parafialnej, za które się modlimy i pragniemy je włączyć do tej wspólnoty. Jednakże jeśli takie osoby będą potrzebowały jakichś spraw z kancelarii parafialnej, to najpierw musimy zapoznać się z nimi przez wizytę duszpasterską; nawet jeśli to będzie np. w maju czy w lipcu.
  8. Trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno prośbę Pana Jezusa zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno”, dlatego wzywa wiernych, aby modlili się o jedność chrześcijan.
  9. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny zapraszają do kaplicy zakonnej przy ul Sowińskiego 17 w Legionowie na Nabożeństwo Ekumeniczne w sobotę 27 stycznia o godz. 17.00.
  10. Prezydent Miasta Legionowo zachęca mieszkańców do wykonania bezpłatnych badań: spirometrii,  poziomu cukru we krwi, kwasu moczowego, oraz skorzystania z oferty licznych stanowisk biorących udział w Dniu Babci i Dziadka. Wydarzenie to jest zaplanowane na  poniedziałek 22 stycznia  i odbędzie się w ratuszu. Szczegóły na plakatach i stronie www.legionowo.pl.


Program kolędy:

22 stycznia – poniedziałek

       od 17.00 w bloku: 401 – Siwińskiego, 403 – Sobieskiego 29                                                          

od 19.00 w bloku: Piłsudskiego 28

23 stycznia – wtorek

  od 17.00 w blokach: Piłsudskiego 30; Kr. Jadwigi 1 i 2

  od 19.00 w blokach: Kr. Jadwigi 1A, 1B, 1C

24 stycznia – środa

  od 17.00 w blokach: 24 – 3-go Maja 33 od kl. I do IV

                                    19 – Marysieńki 6 od kl. I  do II

  od 19.00 w blokach: 19 – Marysieńki 6 od kl. IV do VI

                                    24 – 3-go Maja 33 od kl. V do IX

 25 stycznia – czwartek

       od 17.00 w bloku: 30 – Sobieskiego 10

26 stycznia – piątek                                                   

       od 17.00 w blokach:       20 – Marysieńki 4

                                             17 – Marysieńki 3

27 stycznia – sobota

        od 10.00 w blokach:       29 – Sowińskiego 13

                                             42 – Sobieskiego 8

29 stycznia – poniedziałek

od 17.00 w bloku:          25 – Sobieskiego 12

Przypominamy, że dzwonimy do drzwi tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz po roku 2017. Prosimy o przekazanie sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – muszą nas wcześniej o tym jakoś wcześniej powiadomić.