Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 marca 2022 r.

  1. Dziś gościmy wśród nas pana Roberta Kościuszko – autora bardzo dobrych książek i gier dla dzieci. O godz. 15.00 będzie spotkanie rodziców z tym powieściopisarzem. Przed kościołem można kupić jego ciekawe powieści i gry.
  2. Dziś po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  3. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonki w kaplicy adoracji. Zachęcamy także do podejmowania w tym czasie różnych dzieł pomocy dla Ukraińców.
  4. Zachęcamy do pomocy Ukrainie przez Wirtualną Choinkę –  szczegóły na stronie www.wirtualnachoinka.pl 
  5. Zapraszamy na codzienny różaniec w intencji pokoju po mszy wieczornej.
  6. Zapraszamy na cotygodniową katechezę dla dorosłych w każdy wtorek wieczorem. Wieczór o Eucharystii rozpoczynamy o godz. 18.00 – Mszą Świętą, a po niej konferencja o Eucharystii i modlitwie adoracyjnej. 
  7. W piątek 25. marca – Uroczystość Zwiastowania N.M.P. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.00, 18.00 i 19.30. Tego dnia papież Franciszek ofiaruje Rosję, Ukrainę i cały świat Niepokalanemu Sercu NMP. W jedności z Ojcem Świętym zapraszamy na różaniec o pokój o godz. 17.00, a także na Msze Święte i Drogę Krzyżową w tej intencji.
  8. Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845
  9. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
  10. W przyszłą niedzielę będzie spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 B i C ze szkoły numer 7 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Ale UWAGA zacznie się ono o 15.00 na godzinę przed Mszą Świętą na 16.00.