Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękujemy za dary przyniesione na pomoc dla Ukrainy. Zostały już przekazane do centrali Caritas naszej diecezji. 
 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjonarzom Ad Gentes
 3. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonki w kaplicy adoracji. Zachęcamy także do podejmowania w tym czasie różnych dzieł pomocy dla Ukraińców.
 4. Zachęcamy do pomocy Ukrainie przez Wirtualną Choinkę –  szczegóły na stronie www.wirtualnachoinka.pl Dzięki pomocy darczyńców dary zostały dostarczone bezpośrednio na Ukrainę, w tym agregaty prądotwórcze i potrzebny sprzęt medyczny. 
 5. Prośba od Prezydenta Miasta Legionowo: „Drodzy mieszkańcy, w związku ze stale rosnącą liczbą uchodźców wojennych, zdecydowaliśmy się w najbliższym czasie udostępnić Arenę Legionowo na potrzeby zbiorowego zakwaterowania Ukraińców. Dziękuję Wam za dotychczasową, ogromną pomoc. Zarówno tę rzeczową oraz tę w formie nieocenionego wolontariatu. Obecnie do przygotowania Areny i godnego przyjęcia uchodźców poszukujemy wolontariuszy oraz potrzebujemy następujących rzeczy (które są wymienione w ogłoszeniach na tablicy ogłoszeń):
 • – łóżka polowe
 • – łóżeczka dla dzieci w tym łóżeczka turystyczne i kojce
 • – kołdry
 • – koce
 • – poduszki
 • – bieliznę pościelową
 • – klapki basenowe
 • – żywność z długim terminem ważności
 • Jeżeli dysponujecie Państwo takimi rzeczami i zechcecie się nimi podzielić, bardzo proszę o dostarczenie ich do Areny Legionowo od najbliższego poniedziałku (14.03.2022) w godzinach 10:00 – 18:00. Wolontariuszy zachęcam do zgłaszania się do Areny pod numerem telefonu: 22 766 40 78 lub mailowo: kultura@um.legionowo.pl.”
 1. Zapraszamy na codzienny różaniec w intencji pokoju po mszy wieczornej.
 2. Dzisiejsza Msza Święta o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, ale UWAGA modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych będzie przed Eucharystią, czyli o godz. 15.00. 
 3. Dziś obchodzimy 9 rocznicę wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. Zapraszamy na cotygodniową katechezę dla dorosłych w każdy wtorek wieczorem. Wieczór o Eucharystii rozpoczynamy o godz. 18.00 – Mszą Świętą, a po niej konferencja o Eucharystii i modlitwie adoracyjnej. 
 5. Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845
 6. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
 7. W sobotę 19. marca – Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca N.M.P.. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00. Tego dnia będzie parafialna pielgrzymka do Kałkowa – Godowa na Misterium Meki Pańskiej. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.
 8. W przyszła niedzielę odwiedzi nas pan Robert Kościuszko – autor bardzo dobrych książek i gier dla dzieci. O godz. 15.00 będzie spotkanie rodziców z tym powieściopisarzem. Będzie można kupić jego ciekawe powieści i gry.
 9. W przyszłą niedzielę będzie spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A, D i E ze szkoły numer 7 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Ale UWAGA zacznie się ono o 15.00 na godzinę przed Mszą Świętą na 16.00.

W przyszłą niedzielę po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.