Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną. Dziś także –  pierwsze Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 17.30. 
 2. Dziś na 16.00 zapraszamy na Prowody, czyli ekumeniczną modlitwę za zmarłych na legionowskim cmentarzu razem z Ukraińcami.  Msza Święta dla naszych gości w języku ukraińskim będzie od najbliższej soboty – 7. maja co tydzień o godz. 16.00 w naszym kościele. Zaproście Ukraińców niezależnie od ich przynależności kościelnej.
 3. 3 maja w Urocz. NMP Królowej Polski Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.
 4. Egzamin kursu dla lektorów nadzwyczajnych odbędzie się w środę 4 maja o 19.00.
 5. W piątek, 6. maja – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 , 1700 i 1800. Spowiedź od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym czasie.
 6. 7 maja, z racji I soboty miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski od godziny 800.
 7. Za tydzień, w niedzielę – Msza św. o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych będzie Przed Eucharystią – o godz. 15.00.
 8. Za tydzień po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Każdy może czuć się zaproszony. Szczególnie zapraszamy takie osoby, które mają potrzebę wypowiedzenia swoich pytań, opinii, wątpliwości, pomysłów itp. i chcą być wysłuchani. 
 9. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane codziennie o 17.30 i będzie to nasza codzienna modlitwa o pokój na Ukrainie.
 10. Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (a zatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 5 czerwca) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej)
 11. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach organizowana jest na dzień 7 maja. Informacje – na tablicy ogłoszeń.
 12. Od 11 do 20 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Włoch miedzy innymi do Rzymu, Asyżu, Padwy, San Giovanni Rotondo. Bliższe informacje – na tablicy ogłoszeń.
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Verbum.