Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Miłosierdzia

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego – można uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; modlitwa w tych intencjach, w których modli się Ojciec Święty; odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele; W naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 1500
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  3. We wtorek – 26. kwietnia będzie przeniesiona Uroczystość Świętego Wojciecha – głównego patrona Polski. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
  4. W przyszła niedzielę – 1 maja – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną. Tego dnia będzie też pierwsze Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 17.30. 
  5. Na stoliku z darami na białych kartkach jest ulotka z zaproszeniem w języku polskim i ukraińskim dla naszych gości z Ukrainy na przyszła niedzielę, na Prowody, czyli modlitwę za zmarłych na legionowskim cmentarzu. Na 1 maja na godz. 16.00 zapraszamy także wszystkich Legionowian. Prosimy o przekazanie tych ulotek naszym gościom niezależnie od ich wyznania. 
  6. Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (a zatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 5 czerwca) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej)
  7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Verbum.