Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o liczne i święte powołania do służby w Kościele. Prośmy szczególnie za młodych ludzi z naszej diecezji i naszej parafii. Dziś ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego.
 2. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca. Jest to spotkanie dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jakie są cele i sposoby działania grupy AA.
 3. Dziś Msza św. o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych będzie Przed Eucharystią – o godz. 15.00.
 4. Dziś także po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Każdy będzie mile widziany. Szczególnie zapraszamy takie osoby, które mają potrzebę wypowiedzenia swoich pytań, opinii, wątpliwości, pomysłów itp. i chcą być wysłuchani. 
 5. W poniedziałek, 8 maja w Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 6. W miesiącach letnich, każdego 13 dnia miesiąca będziemy chodzić w procesji różańcowej po mieście – modląc się o pokój i wiarę. Zapraszamy więc już w ten piątek, 13. maja na Mszę Świętą o 18.00,  po której wyjdziemy na różaniec na nasze osiedle.
 7. Nabożeństwa majowe są codziennie o 17.30 i jest to nasza stała modlitwa o pokój na Ukrainie.
 8. Msza Święta w języku ukraińskim dla naszych gości jest odprawiana w każdą sobotę o godz. 16.00 w naszym kościele. Zaproście Ukraińców niezależnie od ich przynależności kościelnej.
 9. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na pierwsze w Legionowie rekolekcje Ruah, które odbędą się w  Parafii MB FATIMSKIEJ  w sobotę 14-ego maja w godz. 8.30-19.00. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Chętnych prosimy o zapisy, z uwagi na przygotowanie miejsc. 
 10. Ostatnie spotkanie formacyjne z księdzem dla rodziców z dziećmi z kl. 3 A, D i E SP7 będzie w przyszłą niedzielę, 15 maja o godz. 15.00 w kościele. Podobne spotkania dla rodziców z dziećmi z kl. B i C będzie 22 maja.
 11. Zbliża się ogłoszenie bł. Stefana kard. Wyszyńskiego patronem Miasta Legionowo. Główne uroczystości będą miały miejsce 28 maja b.r. i rozpoczną się mszą świętą o godz. 11:00 w kościele św. Jana Kantego. Mszy przewodniczyć będzie ordynariusz Diecezji Warszawsko – Praskiej bp. Romuald Kamiński. Po mszy  zaplanowano piknik na terenie parkingu przy kościele parafii św. Jana Kantego. My w naszej parafii przywitamy relikwie bł. Stefana w piątek 27 maja o godz. 18.00 i wtedy też rozpocznie się w naszej parafii 40-godzinne Nabożeństwo z nocnym czuwaniem. Wspólnoty parafialne niech zgłaszają się, żeby zarezerwować odpowiednie godziny ich czuwania i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Verbum.