Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na dzieła charytatywne „Caritas” naszej Diecezji.
  2. Dziś można uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu:

  – stan łaski uświęcającej;

  – przyjęcie Komunii Świętej;

  – brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

  – modlitwa w tych intencjach, w których modli się Ojciec Święty;

  – odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najświętszego Sakramentu. (można to uczynić po Mszy św. w kościele, odmawiając Koronkę, a przynajmniej Ojcze nasz i Wierzę i dodając wezwanie: „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”)

  1. Dziś po południu do godz. 15.45 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu

  oraz, by przyjąć Komunię Świętą o godz. 14.30 i 15.30.

      O 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

  1. Za tydzień Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Ofiary składane na

  tacę posłużą na opłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła (ostatni raz w sezonie).

  1. Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (a zatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 22 maja) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej)
  2. Cieszymy się że wracamy do posługi w pełniejszym składzie. Do pracy wrócił p. Hubert, nasz organista, a ks. Proboszcz również czuje się dużo lepiej, dziękuje za wszelkie wsparcie modlitewne. W szpitalu odprawia za parafian msze święte i modli się, nieustająco o nas pamiętając. Miał jednak bardzo zajęte płuca, więc jeszcze musi być w szpitalu, zatem prosimy o modlitwę, by mógł powrócić do nas jak najszybciej.
  3. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Verbum.
  4. Otrzymaliśmy za pośrednictwem Straży Pożarnej jednorazowe maseczki. Dostępne są w zakrystii/pod chórem. Prosimy także o przestrzeganie zasad sanitarnych: przestrzeganie wywieszanej informacji o limicie osób; zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.