Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
Boże narodzenie

  1. Życzenia na Święta Bożego Narodzenia… Prosimy – przyjmijcie też od nas po Mszy Świętej kartkę świąteczną i życzenia w naszej gazetce Verbum. Weźcie, proszę więcej tych gazetek ze sobą i przekażcie je swoim sąsiadom, którzy rzadko chodzą do kościoła. Są tam słowa skierowane szczególnie do nich.
  2. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Świąt w naszej parafii. Szczególnie panom z Totus Tuus i nie tylko za obstalowanie choinek i założenie świateł bożonarodzeniowych oraz dziękujemy za piękną szopkę przygotowaną przez stałą już ekipę!
  3. W Święta Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Jutro ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w Diecezji. Natomiast dziś przeznaczona jest na ogrzewanie  naszego kościoła. Listopadowy i grudniowy rachunek jeszcze nie przyszedł. Mamy nadzieję, że od niego nie zrobi się nam ciepło…
  4. Bardzo się cieszymy, bo udało się już kupić nowe chodniki i głośnik w przedsionkach kościoła, zrobić dodatkowe ogrzewanie i nowe ławki do kaplicy. Zachęcamy do przestawiania sobie oparcia i klęczników w tych ławkach w zależności od potrzeby – w kierunku ołtarza lub w kierunku monstrancji. Przypominamy, że z prawej strony świątyni, pod chórem jest obok kaplicy defibrylator. Obyśmy nigdy nie musieli go używać. W styczniu mamy nadzieję zrobić jeszcze podjazd do kaplicy dla wózków osób niepełnosprawnych.
  5. Jutro – Święto Św. Rodziny. Na każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przysięgi ślubnej wszystkich małżeństw sakramentalnych. Zapraszamy też, by zgłosić na Eucharystię jutro o godz. 12.45 wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym roku okrągły jubileusz. Będziemy w zbiorowej intencji szczególnie modlić się za nich.
  6. Zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety synodalnej, którą przekazał nam Papież Franciszek. Można ją otrzymać w zakrystii lub pobrać z parafialnej strony internetowej. Zaś w dniach 27, 28, 29 i 30 grudnia po Mszy wieczornej będzie można w budynku parafialnym uzupełnić ankietę synodalną przy pomocy świeckich członków Zespołu Synodalnego. Zapraszamy.
  7. W piątek, 31. grudnia – ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta na zakończenie roku będzie odprawiana o 18.00. Po Mszy Świętej – nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Wierni, którzy będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu: „Ciebie Boga wysławiany” dla podziękowania za wszystkie łaski otrzymane w ciągu kończącego się roku, uzyskają odpust zupełny przy spełnieniu warunków uzyskania takiego odpustu. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  8. W sobotę – 1. stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ale – UWAGA! – pierwszego stycznia nie będzie Eucharystii o godz. 7.30. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie będą uczestniczyli w modlitwie słowami hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia Bożej opieki na cały rok. Trzeba spełnić pozostałe warunki odpustu. Jest to też pierwsza sobota miesiąca. Wyjątkowo na nabożeństwo fatimskie zapraszamy po Eucharystii o godz. 16.00.