Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 przyjęliśmy/przyjmiemy od harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. W tym tygodniu zapraszamy, by na roratach zapalić lampiony od tego światła – aby płomień przyniesiony z Groty Narodzenia Jezusa mógł podczas wieczerzy wigilijnej płonąć w naszych domach.
 2. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed świętami. W dni powszednie też można się wyspowiadać bez wielkich ilości ludzi. We czwartek 23 grudnia po Eucharystii, czyli o godz. 18.30 będzie ostatnia możliwość wyspowiadania się i przyjmiemy każdego, aż do ostatniej chętnej osoby obecnej o tej godzinie w kościele. 
 3. Pomimo ograniczeń pandemicznych nie ma powodu, by zbyt łatwo zwalniać się z uczestnictwa we Mszy Świętej. Ograniczenia dotyczą tylko osób niezaszczepionych, a w Legionowie zaszczepiło się ponad 63% mieszkańców. 
 4. Już ostatni tydzień by przyjść na roraty. Msze Święte roratnie będą do dnia wigilijnego włącznie o godz. 6.45. Nie ma już lekcji w szkole – dzieci mogą sobie szybko wrócić do domu z rorat na zajęcia zdalne. Dziękujemy piekarni Putka za bułeczki na śniadanie dla naszych dzieci.
 5. Pod chórem można otrzymać od pana organisty pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ostrzegamy – nikt z parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 6. Dziś jest już ostatnia okazja, by włączyć się w akcje charytatywne „Wirtualna choinka”, czy „Paczuszka dla Maluszka”. Świec „Caritas” w naszej parafii już nie ma i nie będzie.
 7. Dziękujemy za zaproszenie nas byśmy przyszli do domów w ramach kolędy czyli wizyty duszpasterskiej z Bożym błogosławieństwem mieszkania. Zachęcamy do takiego zorganizowania się w swoich blokach i dogadania między sąsiadami, żeby każdy nie musiał przychodzić do zakrystii i się zapisywać. Można zgłosić całą listę z klatki czy z bloku, kto przyjmie nas „po kolędzie”. Prosimy – pozdrówcie przy okazji także tych, którzy tylko na jakiś czas wynajmują mieszkania i przekażcie, że jeśli będą chcieli z parafii jakiekolwiek zaświadczenia to muszą z nią mieć najpierw jakiś kontakt. Nawet po prostu kolędowy.
 8. W piątek – Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy by zachować tradycyjny post. Rano Msze Święte będą odprawiane o godzinie 645 i 730. Tego dnia rano ks. proboszcz zaprasza tych, którzy nie będą mocno zajęci wieloma obowiązkami w dzień wigilijny na dzielenie się opłatkiem, kolędowanie i kawę czy herbatę w domu parafialnym. Zapraszamy na opłatek o godz. 10.00.
 9. W noc Wigilijną Bożego Narodzenia zapraszamy na dwie Msze Święte: O 24.00 będzie główna Pasterka, zaś o godzinie 22.00 będzie Pasterka dla rodzin z dziećmi. 
 10. We Święta Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. W niedzielę 26. Grudnia – Święto Św. Rodziny. Na każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przysięgi ślubnej wszystkich małżeństw sakramentalnych. Zapraszamy też, by zgłosić na Eucharystię o godz. 12.45 wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym roku okrągły jubileusz małżeństwa. Będziemy w zbiorowej intencji szczególnie modlić się za nich.
 11. Zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety synodalnej, którą przekazał nam Papież Franciszek. Można ją otrzymać w zakrystii lub pobrać z parafialnej strony internetowej. Zaś w dniach 27, 28, 29 i 30 grudnia po Mszy wieczornej będzie można w budynku parafialnym uzupełnić ankietę synodalną przy pomocy świeckich członków Zespołu Synodalnego. Zapraszamy.