Informacje z życia Kościoła Z życia Kościoła

Abp Galbas: Jeśli Kościół nie jest świadkiem i sługą Słowa – jest niepotrzebny

W Niedzielę Słowa Bożego w parafii św. ojca Pio na Gocławiu Mszy Świętej przewodniczył abp Adrian Galbas SAC. Arcybiskup koadiutor katowicki odwiedził naszą diecezję z okazji trwających prac Synodu o synodalności.

W homilii wskazując na fundamentalny wymiar Bożego Słowa w życiu wiary arcybiskup podkreślił, że rolą Kościoła jest bycie świadkiem i sługą Słowa. A członkowie wspólnoty Kościoła są za siebie wzajemnie odpowiedzialni:

Jeśli Kościół nie jest świadkiem i sługą Słowa – jest niepotrzebny. Wszystkie działania charytatywne, edukacyjne, kulturotwórcze, obecność Kościoła w mediach jest bez sensu, jeśli Kościół nie byłby sługą i świadkiem Słowa. Chciałbym bardzo żebyście za każdym razem, gdy zobaczycie, że Twój brat, obojętnie gdzie ten brat stoi, jakie ma ubrania i funkcje, i nie jest świadkiem i sługą Słowa, byście mu to powiedzieli – martwię się o ciebie, bo osłabiasz Kościół. Ale byście umieli też powiedzieć – dziękuję Ci, że twoim świadectwem i twoją służebnością wobec Słowa budujesz moją wiarę.

Źródło: diecezja.waw.pl