Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Zwykła

  1. Za tydzień, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Niestety w wyniku drastycznych podwyżek cen energii spodziewamy się rachunku na ponad 35 tys. złotych. Zebrane dotychczas składki na ogrzewanie pozwalają nam jedynie na uregulowanie 2/3 tego zobowiązania, dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o Waszą pomoc i ofiarność na ten cel, a już dzisiaj dziękujemy za większe niż zwykle ofiary złożone na tacę w przyszłym tygodniu oraz te wpłacone na konto naszej Parafii. Jednocześnie zapewniamy Was, że dokładamy starań i szukamy rozwiązań, by obniżyć kolejne rachunki, jednak przy zachowaniu takiej temperatury w kościele, która negatywnie nie przełoży się na zdrowie uczestniczących w liturgii. 
  2. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas u siebie w domach oraz przyszli z wizytą kolędową do kościoła, serdecznie dziękujemy. 
  3. Kończymy nasze spotkania kolędowe. W tym tygodniu odwiedzimy już ostatnie rodziny. Terminy Mszy Świętych kolędowych i wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień są na tablicy ogłoszeń.
  4. Można jeszcze dopisać się na czwartek i na piątek na kolędę. Prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii lub przez stronę internetową parafii. 
  5. Do środy odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny, które nas wcześniej zaprosiły i mieszkają na następujących ulicach: Czarnieckiego, Hetmańska, Husarska, Leśna, Marysieńki, Mieszka I, Norwida, Ogrodowa, Pałacowa, Piłsudskiego, Rycerska, Senatorska, Siwińskiego, Sobieskiego, Wilanowska,  Zwycięstwa. Dokładny program kolędy na najbliższy tydzień jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. 
  6. Jeszcze do wtorku obchodzimy tydzień modlitwy o jedność chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Kościół Katolicki zachowuje mocno prośbę Pana Jezusa zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno”, dlatego wzywa wiernych, aby modlili się o jedność chrześcijan.
  7. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 B i C przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16.00. 
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w dziś po mszy wieczornej. 
  9. Zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety synodalnej. W tym tygodniu będzie można uzupełnić ankietę synodalną przy pomocy świeckich członków Zespołu Synodalnego. W najbliższych numerach gazetki parafialnej omówione są poszczególne pytania tej ankiety dla ułatwienia jej wypełniania.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.