Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Zwykła

 1. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas u siebie w domach oraz przyszli z wizytą kolędową do kościoła, serdecznie dziękujemy. 
 2. Przyjdźcie pomodlić się za swoje rodziny i swoich sąsiadów w mniejszym gronie, niż w niedzielę. Jest to Msza Święta w Waszych konkretnych intencjach, jakie wypisujecie na kartkach, które rozdajemy na kolędzie lub można je wziąć przede mszą ze stolika pod chórem i które potem złożycie przed ołtarzem. Terminy Mszy Świętych kolędowych i wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień są na tablicy ogłoszeń.
 3. Jeśli ktoś jeszcze chce, żebyśmy w odwiedzili go z Bożym błogosławieństwem – prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii lub przez stronę internetową parafii. Z tym, że Ci , którzy zgłaszają się dopiero teraz będą przez nas odwiedzeni prawdopodobnie dopiero pod koniec stycznia lub w początkach lutego.
 4. W tym tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny, które nas wcześniej zaprosiły i mieszkające na następujących ulicach: Czarnieckiego, Hetmańska, Husarska, 3-go Maja, Leśna, Ogrodowa, Mieszka I, Norwida, Piłsudskiego, Rycerska, Sowińskiego. Dokładny program kolędy na najbliższy tydzień jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. 
 5. Pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” od wtorku obchodzimy tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno prośbę Pana Jezusa zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno”, dlatego wzywa wiernych, aby modlili się o jedność chrześcijan.
 6. We czwartek – czwarta rocznica ingresu do naszej katedry Pasterza Diecezji. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Biskupie Romualdzie Kamińskim. 
 7. Odnowa w Duchu Świętym Dekanatu Legionowskiego zaprasza wszystkich chętnych na dzień skupienia. Hasło spotkania brzmi: “Czy więc jecie, czy pijecie, czy co innego robicie, wszystko czyńcie na Chwałę Boga.” 1 Kor. 10, 31.  Odbędzie się on 22 stycznia od godz. 14.00. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie.
 8. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 B i C przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 16. stycznia po Mszy Świętej o godz. 16.00. 
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w dziś po mszy wieczornej. 
 10. Zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety synodalnej. W tym tygodniu będzie można uzupełnić ankietę synodalną przy pomocy świeckich członków Zespołu Synodalnego. W najbliższych numerach gazetki parafialnej omówione są poszczególne pytania tej ankiety dla ułatwienia jej wypełniania.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.