Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za większe niż zwykle ofiary złożone na tacę na ogrzewanie naszego kościoła oraz za te wpłacone na konto naszej Parafii. 
  2. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy przyjęli nas u siebie „po kolędzie” lub przyszli na msze kolędowe, serdecznie dziękujemy. Było to dla nas wspaniałe przeżycie – spotykać tych, którzy chcieli nas przyjąć u siebie w domach, pomimo wszystkich problemów współczesnego świata. Dziękujemy też za wszelkie pochwały i krytyczne oceny naszej pracy.
  3. Bardzo też dziękujemy za ofiary kolędowe. W całości wystarczają one na spłatę naszych zobowiązań za drzwi i ławki dębowe do kaplicy.
  4. We środę – 2. lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 800, 1700 i 1800. Podczas każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie gromnic. Gromnice będzie można kupić przed kościołem przed Mszą Świętą. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta. Taca w ten dzień będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
  5. W czwartek – 3. lutego pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. 
  6. W piątek, 4. lutego – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź Święta od godziny 16.30. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00.
  7. W piątek o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu. 
  8. W sobotę, 5. lutego – pierwsza sobota miesiąca. Na różaniec fatimski zapraszamy o godz. 8.00. O tej godzinie Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany na ulicach naszego miasta.
  9. Został nam ostatni miesiąc na wypełnienie ankiety synodalnej. Bardzo prosimy o wzięcie udziału w tym pomyśle papieża Franciszka. W gazetce parafialnej omówione są poszczególne pytania tej ankiety dla ułatwienia jej wypełniania.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.