Informacje z życia Kościoła Z życia Kościoła Życie parafii

MOBILIZACJA KOBIET – z troski i niepokoju o nasze rodziny, dzieci, szkołę w Ojczyźnie

OTWARTYM TEKSTEM

Z troski i niepokoju o nasze rodziny, dzieci, szkołę w Ojczyźnie,

która w czerwcu 2025 roku może stracić

ostatni bastion wolności i pójść całkowicie do bezbożnej niewoli

– przez przyszły zły wybór PREZYDENTA RP,

zrodziło się PRAGNIENIE

wielkiej, choć cichej

MOBILIZACJI KOBIET,

które chcą wziąć pokornie do ręki różaniec

i w wierności 9-miesięcznej NOWENNIE

w formie JERYCHA MODLITEWNEGO

BŁAGAĆ przez 9 pierwszych sobót miesiąca

Jasnogórską MATKĘ i KRÓLOWĄ

o przemożne wstawiennictwo i ratunek dla Polski

– przez dobry wybór PREZYDENTA RP.

NOWA MOBILIZACJA KOBIET

w duchu MARII OKOŃSKIEJ

80 lat temu MARIA OKOŃSKA, założycielka INSTYTUTU PRYMASA WYSZYŃSKIEGO (nazwa obecna), w czasie POWSTANIA WARSZAWSKIEGO napisała dla walczącej o wolność i honor stolicy NOWĄ MOBILIZACJĘ WALCZĄCEJ WARSZAWY – wezwanie do ufnej modlitwy, ofiarowanej BOGU SAMEMU PRZEZ MARYJĘ w sytuacji zewnętrznie beznadziejnej. Taka wielka modlitwa ‘małych’ ludzi, w perspektywie wiary jest bezcenną PERŁĄ.

Wiedziona miłością do OJCZYZNY, Maria Okońska z prostotą kobiecego serca,  zapaliła do działania wiele podobnych sobie kobiet. W dramatycznych okolicznościach ginącego miasta i znanego im dotąd świata zamieniły one wcześniejsze plany stworzenia MIASTA DZIEWCZĄT – środowiska formującego kobiety zdolne i gotowe do odradzania ducha Narodu – w duchową DROGĘ NA JASNĄ GORĘ, do BOGARODZICY – JEDYNEJ KOBIETY, która jako WSZECHMOC BŁAGAJĄCA jest w stanie zabezpieczyć los i przyszłość powierzających się Jej dzieci – Narodu. Szczególnie, gdy MATKĘ proszą o to inne matki.

Walka duchowa o Polskę katolicką, wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, w czasie wojny i w czasach powojennych zapalała środowisko kobiet skupionych przez Marię wokół PRYMASA TYSIĄCLECIA. Swoim zapałem, modlitwą i działaniem przykładały serca i ręce do budzenia ducha Narodu  przez ŚLUBY JASNOGORSKIE, WIELKĄ NOWENNĘ przed MILLENIUM CHRZTU POLSKI i ODDANIE W NIEWOLĘ MIŁOŚCI MATCE NAJŚWIĘTSZEJ.

Tak Maria rozumiała powołanie kobiety – rozpoznającej swoje możliwości i znajdującej sposoby działania w każdych warunkach, nawet skrajnie trudnych. To przez kobietę ma odradzać się Naród. Szczególnie, gdy sięgnie ona po niezawodną broń Polaków: ufną modlitwę na różańcu. I poda ją innym. Okońska POKAZAŁA, a raczej przypomniała, CO MOŻE KOBIETA, która pozornie może niewiele.

Korzystając z tej ISKRY – ZAPRASZAM do włączenia się w MODLITWĘ KOBIET w INTENCJI OJCZYZNY .

W FORMIE NOWENNY – 9 pierwszych sobót miesiąca – w wybranej porze dnia (lub nocy)  trwania przez pół godziny na modlitwie różańcowej za POLSKĘ przed JASNOGÓRSKĄ KRÓLOWĄ POLSKI.

POCZĄTEK: sobota, 7 września –  w przededniu święta NARODZENIA NMP.

KONIEC – sobota, 3 maja – w uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI.

Proszę o przekazywanie – wedle uznania – innym kobietom, którym może wydawać się bliski taki sposób współdziałania dla Maryi i dla Polski.

OTO link, gdzie można wpisywać się w wybranej porze.

KOBIECY DAR złożony i ofiarowany MATCE NAJŚWIĘTSZEJ. Dla Ojczyzny.

PER MARIAM SOLI DEO. PRO PATRIA!

Małgorzata Bartas-Witan

Poniżej dla zainteresowanych więcej informacji o NOWEJ MOBILIZACJI WALCZĄCEJ WARSZAWY Marii Okońskiej w POWSTANIU WARSZAWSKIM: