Ogłoszenia parafialne

33. Niedziela zwykła

 1. Dziś będą pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Na terenie parafii nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków. Pan organista także nie będzie ich roznosił. Będzie można je otrzymać od niego po każdej Mszy Świętej pod chórem.
 2. Przypominamy, że nasze Zgromadzenia Liturgiczne o godz. 900 transmitujemy co tydzień w Internecie. Dziękujemy naszej młodzieży z firmy „rec&stream” za realizowanie tych transmisji.
 3. Dziś po południu KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY i w tym czasie można w nim adorować, poprosić o udzielenie Sakramentu Pokuty oraz przyjąć Ciało Pańskie o godz. 1430, 1530 i 1730.
 4. Wspólnoty parafialne zebrały w październiku na krzesła i stoły do domu parafialnego 6391 zł. Dziękujemy za ofiarność! Przy okazji – prosimy parafian o kontakt jeśli ktoś mógłby pomóc kupić w miarę tanio dobre, używane krzesła i stoły.
 5. Na ogrzewanie kościoła i poduszki na ławki uzbieraliśmy tydzień temu na tacę – 4 528,33 zł., a przez wpłatę na konto parafialne – 1626 zł. W sumie, dwie zbiórki i ofiara jednej z grup parafialnych wystarczyły w całości na poduszki do ławek w głównej nawie kościoła. Są już też zamontowane dociski na wewnętrznych drzwiach świątyni – tych z szybami. I prosimy tych drzwi już nie pchać i nie zamykać – będą domykać się same.
 6. Młodzież, która w naszym kościele w ostatnim tygodniu przyjęła Sakrament Bierzmowania ofiarowała jako „Dar ołtarza” welony dekoracyjne na pulpit w miejscu przewodniczenia oraz pod ewangeliarz. Dziękujemy za ich ofiarę dla wspólnoty parafialnej.
 7. Dziś tacę przeznaczamy na kształcenie nowych księży w diecezjalnym seminarium duchownym.
 8. W ramach modlitwy za nasz naród oraz o ochronę przed epidemią przyjmiemy w naszej parafii peregrynujący w tym tygodniu po Legionowie obraz MB Łaskawej – Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Matkę Bożą przywitamy w środę o 1700 – będzie wtedy różaniec, a potem Nowenna do MB i Eucharystia. Od 1900 do 2000 czuwanie przy obrazie będzie mieć wspólnota Domowego Kościoła. Ze względu na ograniczenia epidemiczne w kościele może być tylko 50 osób. Prosimy wspólnoty parafialne, jak i poszczególne rodziny wybrać sobie i zarezerwować w zakrystii godziny w ciągu dnia 19.11. do późnego wieczora i 20.11. do 1600, w czasie których będziecie się modlić za Ojczyznę przy kopii cudownego obrazu. Niech to będzie przypomnienie naszych Różańcowych Legionów Maryi z sierpniowego Jubileuszu Cudu nad Wisłą.
 9. Przypominamy, że przez cały miesiąc można wybrać dowolne 8 dni, w które można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za 8 zmarłych.
 10. Można jeszcze zgłosić imiona swoich zmarłych na WYPOMINKI roczne.
 11. W obecnej sytuacji epidemicznej chcemy w naszej parafii podjąć działania wolontariatu na rzecz seniorów. (SZCZEGÓŁY – NA TABLICY OGŁOSZEŃ) Osoby starsze, mające trudności w poruszaniu i mieszkające na terenie naszej parafii, które nie mają nikogo, kto pomógłby im w zrobieniu niezbędnych zakupów, czy wykupieniu leków prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorem akcji pomocy seniorom: Konradem Gawrylukiem, animatorem ze wspólnoty oazowej pod numer: 501 056 674, najlepiej w godzinach 1500-1700. Prosimy o przekazanie tej informacji seniorom z naszego otoczenia.
 12. W następną niedzielę – 22. listopada będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Należy zachować wszystkie warunki uzyskania odpustu.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W kiosku pod chórem są również do nabycia bardzo ładne karty świąteczne i kalendarze na przyszły rok.